Ana içeriğe atla

2019 Ocak Ayında Okuduklarım

Merhabalar

2018 yılında okuduğum kitapları sizlerle paylaşmıştım.
Fakat bu bir sene boyunca okuduğum kitapları yorum dışında da aylık olarak paylaşayım istedim. Çünkü kitap yorumlarını halen daha giremediğim kitaplar mevcut. Böyle olunca da sizlerin okuduğum kitaplarla ilgili fikriniz olmuyor. Sadece yorumladığım kadarını görüyorsunuz.

Yorum yazdıklarıma yine üstlerine tıkladığınızda ulaşabileceksiniz. Yazılmayanları da yazdıkça ilave ederim.

Ocak ayında sadece yedi kitap okuyabildim. Bu sayı bana göre az ama Bronz Atlı serisi gerçekten benim tüm enerjimi sömürdüğü için daha fazlası maalesef olamadı. O zaman bakalım neler okumuşum?
 1. Nehir Erdem - Çiçek Kızlar 656 sayfa
 2. Şermin Yaşar - Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu 168 sayfa
 3. Paullina Simons - Bronz Atlı 824 sayfa
 4. Paullina Simons - Tatyana Ve Alexander 656 sayfa
 5. Herman Merville - Katip Bartleby 72 sayfa
 6. Özge Erkin - Usta 320 sayfa
 7. Pınar Gencal - Aşk-ı Gurur 408 sayfa
Ocak ayı boyunca aslında hedefim en azından 10 kitap okuyabilmekti fakat sayfa sayısı açısından güzel bir iş çıkardığımı düşünüyorum. Toplamda 3104 sayfa okumuşum. Bakalım Şubat ayında Ocak ayını geçebilecek miyim?

Hadi bakalım sizler kaç kitap ve kaç sayfa okudunuz? Yoruma yazın görelim.

Yeni yazılarımda görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın. Bol kitaplı ve okumalı günleriniz olsun.

Hoşçakalın.

Yorumlar

 1. harika ben zaman bulamadığım için sürekli elimde bir kitap bulunuyor ama sürünüyor da sürünüyor maalesef neyse buna da şükür napalım bir gün gelecek benim de çok çok kitap okumak için zamanım olucak inşallah..sevgiler canım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Babaannemintakvimciği;
   İnşallah canım. Ben okumadan uyuduğum gün kendimi kötü hissediyorum.

   Sil
 2. Inşallah hedefe ulaşırız hep beraber..Listedeki yabancı yazarları ve kitapları not aldim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tariflimutfak;
   inşallah:) Sana da keyifli okumalar o zaman :)

   Sil
 3. biz 1 tanesini bile zor okuabilyoz,kitap cahiliyiz maalsef..🤔 ayda 7 kitap okumak da iyi en iyisini yapyosunuz bence elinize sağlik..😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ertuğrul;
   Estağfirullah. Belki gün gelir sen benden daha fazla olursun :)

   Sil
 4. ayol bir nefes al azıcık. ya kendini nasıl bir tempoya soktun sen yazık sanaaa :) stres olucan bak amaa. ya bazı yazı türlerini yazma artık da rahatla biraaaz. takıntı yaptın seeen hihihi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep;
   Resmen sesli kahkaha attım. Sen çok yaşa emi. Ben kendimi bildim bileli hep tempo içindeyim. Hep bir şeyleri yetiştirme telaşındayım. Hayatım hep çok dolu. Mesela gece 1'den önce yatamıyorum. Sabah 6'da ayaktayım. Yazma işinde aslında takıntı yapmadım. O kadar çok yazım var ve bir o kadar çok projem var ki belki hepsine yetemeyebilirim ama elimden geldiğince hepsini yazmak istiyorum. Elimde yazılar bekledikçe rahat etmiyorum. Bu nedenle de daha fazla yayın giriyorum. Bazı yayınlarında mesela fuarlar gibi süresi olduğundan hemen yayına almam gerekiyor.

   Sil
  2. peki ne zaman rahatlıcan kiii. elindeki biriken yazılar ne zaman azalacak yaa. amok koşucusu mu olcan hep hihi :) ay böyle mutlu olup keyif alıyosan iyi tabii. ya keyif almana bile zaman yok kiii. yorumların tadını çıkarmaya vaktin olmuyooo. neyse bir ara yavaşlarsın işallah hadii :) ben öyle diliyom sanaaa :) heeey sana bizler burada maaş verelim. sen başka şey yapmaaa. ev ve blog. vallahi o zaman ne mutlu sanaaa :)

   Sil
  3. Aslında emekli olsam dediğini yapacağım sadece. Ev, blog ve gezmek. Yazılarım ne zaman azalır bilmiyorum. Blog yazı defterimi görsen şaka gibi. Fikirler fikirler. Sürekli yenileri ekleniyor.İnşallah bir gün rahata ererim diyeceğim ama o zaman sanırım boşluğa düşerim. Evde bilgisayara oturamıyorum oğlumdan. Ne yazarsam işte olduğu kadarıyla. Bir de bana terapi oluyor. Yazdıkça iş stresinden dolayı. Muhasebe zor meslek azizim :)

   Sil
  4. anladım evet haklısın. şimdi yavaşlasan napcağını şaşırırsın seeen :) terapi piki o zaman dozu düşürme sen. piki pikiiii beyda nereye koşuyoooo :) kim tutar seniii, aslanlar gibi hihihi :) tamams kız destekliyom senii. hadiii o zamaaan saldırıyoz yeldeğirmenlerineee :)


   Sil
  5. Bak tatilden geleli bir hafta oldu ben daha tatil yazısı bile giremedim. Bir de mimler var. Onları da cevaplamak istiyorum. Benim işim çoookkk :) En iyisi ben yazmaya devam edeyim.

   Sil
  6. biliyom ivit tatil yazısı bekliyom senden yaa zaten. yaz gelmeden yaz amaaa :) mimler biliyom yapcan, herkese yapcam dedin. tamam tamam yaz işteee iyi bişi zaten ki yazmak. ay insanı zaten başka büssürü lüzümsuz şeyden de korur zateeen :)

   Sil
  7. Şu mimler bitsin sonrasında gelecek. Şubat ayı çıkmadan yazmış olurum inşallah :)

   Sil
 5. 7 kitap daha ne olsun. Sadece Bronz Atlı 2 hafta sürer :)

  YanıtlaSil
 6. Çok verimli bir ay olmuş senin için. Darısı şubat ayına. :)

  YanıtlaSil
 7. sadece bir kitap okuyabildim:(( ama sayısını bilmediğim makale ve araştırma okuyorum onlar sayılmaz mı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alanay Yıldırım;
   Sayılır canım sayılır. O da okuma sonuçta:)

   Sil
 8. Bir aya çok kitap sığdırmışsın, oran çok iyi. Tebrikler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duo Diyet;
   Aslında daha fazla okurdum ama dediğim gibi Bronz Atlı beni mahvetti.

   Sil
 9. Herman merville Mobi dick in yazari miydi? Bu kitabini okumadim 😊

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.