Ana içeriğe atla

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Merhabalar

Ramazan geliyordu, geldiydi, gele yazdıydı derken, bir Ramazan daha geldi geçti. Ramazan oruçlarımızı tuttuk. Allah kabul etsin inşallah ve şükür bayrama kavuştuk.
Benim çocukluğumda bayramlar çok farklıydı. Bize bayramlık aldıklarında geceleri baş ucumuzda bayramlıklarımızla yatar, sabah kalkar kalkmaz bayramlıklarımızı giymek için can atardık. Bayramlaşmaya gittiğimizde para versinler diye gözlerinin içine bakar, şayet verirlerse de havalara uçardık. Şimdiki çocuklar maalesef hiç bir şeyle mutlu değil. Ne bayramlıkları onları heyecanlandırıyor, ne de verilen harçlıklar.

Gelişen teknoloji mi? yoksa anne-babalar olarak biz mi böyle yaptık? çocuklarımızı bilemiyorum ama keşke benim oğlumda bizim yaşadığımız bayram sevinçlerini yaşayabilseydi. 

Bayramlarda el öpme ziyaretleri bile eskisi gibi değil. Çoğumuz bayramlaşmaya gitmek yerine, mesaj atmayı tercih ediyoruz. Aramaya bile üşenir hale geldik. Oysaki bayramlaşma, büyüklerimizi ziyaret etmek, değerlerimizi kaybetmemek adına önemli bir adım. Bu adımı atmayı lütfen unutmayalım ve bayramda büyüklerimizi ziyaret edelim. Yaşlılarımızın özellikle bekledikleri ziyaretleri onlardan esirgemeyelim. Zira onların istediği sadece sevdiklerinin onları unutmaması.


Hepimizin bayramı kutlu olsun. Rabbim nicelerine ermek nasip etsin. Bu bayram yola çıkacaklar lütfen trafik canavarı olmayın. Gideceğiniz yere yarım saat sonra varsanız bir şey kaybetmezsiniz. Ama hayatınızın geri dönüşü, bir tekrarı daha yok. Lütfen duyarlı olalım. 

Mutlu, huzurlu, sağlıklı ve sevdiklerinizle beraber geçireceğiniz güzel bir bayram olsun.

Nice bayramlarda görüşmek dileğiyle. 

Ramazan bayramınız kutlu olsun.

Hoşçakalın.

Yorumlar