Ana içeriğe atla

Fatih Murat Arsal - Yalanın Çevresinde Kitap Alıntısı

O belli belirsiz yutkununca Boran’ın gözleri hafifçe kısıldı. “İyi misiniz?” diye sordu.

.

“Siz bana böyle bakmazsanız eğer, daha iyi olacağım.” diye kinayeli bir şekilde mırıldandı. Sonra sesini azıcık sertleştirdi. “Size tanıdık mı geldim?”

.

Adam özür bile dilemedi.

.

“Hayır!” dedi sonra kısaca. Alaycı bir tavırla gülümsedi. “Tanıdık gelmediniz. Sizin gibi birisini daha önce hiç görmediğime eminim.”

.

“Niye?” Kaşlarını çattı zorlama olarak. “Boynuzlarım mı çıkmış yoksa?”

.

Boran hafif bir nefes aldı. Sonra da ciddi bir sesle sordu. “Bir melek kadar güzel olduğunuzu size kimse söylemedi mi?”

.

Hayretle açılan kocaman gözleri, adamın dediklerini algılamakta zorlandığını gösteriyordu. Onun bu kadar cüretkâr olması çılgıncaydı. Büyülenmiş gibi kalakaldı. Kulaklarına inanamıyordu.

.

“Demek boynuzlarım değil, kanatlarım çıkmış!” dedi şaşkınlığını yenerek.

.

Boran buna aldırmadı. “Güzel olduğunu çok kişi söylemiştir eminim!”

.

“Bu kadar büyük bir cüretle söyleyen olmadı doğrusu!” Güzel gözleri hafif bir öfkeyle parlamıştı. İşin ilginç yanı adamın tavrındaki sadelikti. Arsızca kur yapmıyordu. Bir eşyayı beğendiğini belli eden bir sanatsever gibi bakıyordu. Burnunu gururlu bir şekilde kaldırdı. “Bunu yol yorgunluğunuza vereceğim.”

.

“Yorgun değilim.”

.

Bakıştılar bir an. Bu nasıl bir cesaretti? Belen hafifçe yutkundu. Ve bu adam nasıl bakıyordu böyle? Tüm tüyleri yeniden diken diken olmuştu.

.

“Peki, kendi adıma teşekkür ederim!” dedi genç kız soğuk olmasına çalıştığı bir sesle. Kendisini toparlamalıydı. Bu sabaha kadar hep nefret ettiği, tiksindiği bu erkeksi ilgi, nedense karşısındaki adamdan gelince hoşuna gitmişti. Bu hissettikleri elbette doğru değildi. Onun ezici varlığından uzaklaşmalıydı. “Siz masanıza yerleşin, ben çayınızı getireyim, ” dedi aceleyle. “Nasıl alırdınız?”

.

“Açık olsun, büyük bardakta olursa sevinirim. Bir de dört yumurtalı, az pişmiş omlet istiyorum. Sarıları dağılmasın lütfen.”

.

“Tabii!” Gözlerine bakmadan hızla mutfak kısmına yöneldi. Yürüdükçe uzun saçları arkasından savruluyordu. Yakıcı gözlerin kendisini izlediğine emindi. Hayatında ilk kez kaçıyordu…

.

Ve bundan nefret etti.


Çok yakında geliyor...

Yorumlar

Yorum Gönder

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.