Ana içeriğe atla

Crystal Green Bay Resort & Spa Hotel Bodrum

Merhabalar

Yazılacak çok yazı olunca tatil yazıları genelde aralara kaynayabiliyor.
Crystal Green Bay Resort & Spa Hotel Bodrum Kurban Bayramı tatilinde 4 gece 5 gün konaklamayı tercih ettiğimiz tesisti. Crystal Hotellerinin birkaç tanesinde konaklamış biri olarak kıyas yapma şansına da sahibim. 

Öncelikle Bodrum'u bölge olarak bilmeyenler için söyleyeyim; öyle Antalya Bölgesi gibi her şey ya da ultra her şey dahil konseptini her daim bulabileceğiz bir yer değil. Yani olanlarında fiyatları yüksek. Bu nedenle indirimde kaliteli bir otel bulduğunuzda kaçırmamanız gerekiyor. Bodrum bölgesi konsept olarak yarım ya da tam pansiyon, bazı yerlerde de oda-kahvaltı şeklinde hizmet veriyor. Üstelik her şey ya da ultra her şey dahil sistemleri de Antalya Bölgesi gibi değildir. İlk kez gidiyorsanız yadırgayabilirsiniz.

Crsytal Green Bay bölge olarak çok güzel bir yerde. Bir koyun içinde. O kadar sessiz ve sakin ki; insanın sahilden hiç kalkası gelmiyor. Yanında otel olmadığından koy sadece otel müşterilerine ait. Yani Antalya kıyı şeridinde yaşadığınız o kalabalık ve hengame burada yok. Denizi maalesef yüzme bilmeyenler için uygun değil. Birden derinleşiyor. 

Yeme-içme kalitesi diğer Crystallerle maalesef kıyaslanamaz. Ama Bodrum bölgesine göre oldukça iyi. 

Temizliği gayet iyiydi. Odalara her gün düzenli şekilde temizlik hizmeti verildi. Personel gayet ilgili ve güler yüzlü. 

Tesis çok büyük olmadığından bir yerden bir yere ulaşırken zaman kaybı olmuyor. Dolayısıyla otelde kaybolma durumunuz da söz konusu değil.

Tesis Bodrum bölgesinin iyi otelleri arasında yer alıyor. Ancak koyda olmasından dolayı benim tekrar konaklayacağım bir yer değil. Hem denizinin birden derinleşmesi, hem de karşınızda uçsuz, bucaksız deniz göremiyor olmanız nedeniyle maalesef bana hitap edemedi. 

Yeni yazılarımda görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın. Hayatınız hep tatil tadında geçsin.

Hoşçakalın.

Adres : Meşelik Mahallesi, Bodrum, Kuyucak Mevkii, 48000 Milas/Muğla
Telefon : (0252) 374 50 10


Yorumlar

 1. bir önceki yaz Bodrum tatili için incelemiştim bu oteli,tercih etmemiştik bazı olumsuz yorumlar vardı.Sanırım sizde pek olumlu değilsiniz.Tatil resimlerine bakmak şimdiden kış havasına giren buralarda iyi geldi yine de.Bodrum bodrum:) sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Mehtap;
  Otel kötü değil. Ancak insanlar yazıda da söylediğim şu yanılgıya düşüyorlar.Antalya otelleri ile Ege'yi kıyaslayamazsınız. Antalya'nın kötü diyebileceğiniz oteli Ege bölgesinde iyi bir otel durumuna geliyor. Çünkü genel olarak konsept farkı var. İnsanlar senelerce Antalya'da tatil yapıp bir kez Ege'yi deneyelim dediklerinde oteli yerin dibine sokuyorlar. Ama bu bölgedeki otellerde hizmetin en üst noktası bu. Daha fazlası olmuyor. Daha fazlasını isteyince kişi başı dudak uçuklatan cinsten fiyatlar ortaya çıkıyor. Benim burayı tercih etmeme nedenim tamamen deniz kaynaklı. Yüzme bilmediğim için denize pek girdiğim söylenemez. Birden derinleşiyor. Deniz olarak birden derinleşmeyen yerleri tercih ediyorum. Sevgiler canım :)

  YanıtlaSil
 3. hiç bilmediğim kalmadığım bir yer aklımda olsuun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deep;
   Beklentiler kişilere göre değişiyor :) Aklında olsun:)

   Sil
 4. Güzel bir tatil olmuş. Sizin adınıza sevindim. 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tuğçem;
   Kesinlikle güzeldi :) Darısı başına canım benim :)

   Sil

Yorum Gönder

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.