31 Mayıs 2018 Perşembe

Agatha Christie - Örümcek Ağı / Kitap Tanıtımı

Merhabalar

Hadi, bugün gerilim ve korkunun dibine vuralım ve polisiyenin ağa babası olan Agatha Christie'nin bugün raflarda yerini alan son kitabına göz atalım.
Agatha Christie'nin kitap kardeşim tarafından hediye edilen bir kaç kitabı var ama henüz okuma fırsatım olmadı. Zaten son üç aydır kitap okuyamıyorum desem yeridir. Kafa dağıtmak adına yeniden kitaplara başlamam gerekiyor ama sanırım bu bayram sonrasına tekabül edecek gibi de görünüyor. Malum ramazan bir yandan da. Neyse konudan uzaklaşmadan Örümcek Ağı kitabına dönelim. Polisiye sevenler için güzel bir kitap yazmış gibi görünüyor. Aklından geçen gerçek olursa ne olur? Kitabın konusu aynen böyle. O zaman tanıtım bültenini okuyalım.

Yeni yazılarımda görüşünceye dek, kendinize iyi bakın. Okuyun. Sevin. Gülün ve gezin. Hayata dair uygulanabilir notlar alın ve uygulayın.

Hoşçakalın.

Tanıtım Bülteninden

TÜRKİYE’DE İLK KEZ YAYIMLANAN

BİR AGATHA CHRISTIE POLİSİYESİ

Dışişlerinde gelecek vaat eden saygın bir diplomatın karısı olan Clarissa sürekli düş kurmakta, varsayımlar üretmektedir. Yine bir gün, “Aşağıya indiğimde kütüphanede bir ceset bulursam ne yaparım?” diye düşünür.

Ve sonunda ne yapacağını görme şansını yakalar, bir ceset bulur… hem de evinin salonunda. Onu ortadan kaldırma çabası içinde, evindeki konuklardan kendisine destek vermelerini ve suç ortağı olmalarını ister. Ancak tam da cesedi yok edip, katili araştırma çabalarına giriştikleri sırada bir polis müfettişi çıkagelir ve bu gizem dolu olayların başlangıcı olur.

“Kendimi giderek artan bir sabırsızlıkla sayfaları çevirirken buldum…”
David Robson, Sunday Telegraph


Basım Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 192

Altın Kitaplar

Çevirmen : Çiğdem Öztekin

10 yorum :

 1. Yaa biliyor musun daha dün kitap bakarken gördüm bunu. Ve sanırım internetten alacağım. Çok severim bu yazarı. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet bende alacağım canım. Merak şey ettim bende :)

   Sil
 2. Agatha Chrstie çok duyduğum bir yazar ama bugüne kadar hiç okumak nasip olmadı bu yüzden merak ettiğim bir yazar ve açıkçası yeni kitabının kurgusu güzele benziyor okuduğum romanlar bitince örümcek ağ'ını alırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben tüm kitaplarını tamamlamak niyetindeyim inşallah.

   Sil
 3. Çokyandır okumamıştım ama çok severim Agatha Cristie'yi. Alayım bu kitabını ben de :)

  YanıtlaSil
 4. Agatha en sevdigim yazar ayirmadan her kitabini seviyorum 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben henüz okumadım ama en kısa zamanda başlayacağım inşallah :)

   Sil
 5. Kesinlikle almayı düşünüyorum

  YanıtlaSil