Ana içeriğe atla

Van Kitap Fuarı 20 - 29 Ekim 2017

Merhabalar

Bu sıralar sizleri fuar haberleriyle bezdirmeye yemin etmişim gibi gelebilir ama fuarlar arka arkasına yapılınca elden gelen bir şey olmuyor. Güzel ülkemin hemen her yerinde kitap fuarları başlamışken, bu fuarlardan haberleri olmayanları bilgilendirelim değil mi? Şimdi benim görmeyi çok istediğim şehirlerden birine Van'a doğru uzanıyoruz ve kitap fuarına merhaba diyoruz.
20 Ekim 2017 Cuma günü başlayan Van Kitap fuarı 29 Ekim 2017 Pazar gününe kadar sabah 10:00 ile akşam 19:30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 

Fuar bu yıl OSB Fuar ve Kongre Merkezinde ziyaretçileriyle buluşuyor. Fuara bu yıl dedim zira Van'da düzenlenen ilk fuar değil ama Kayseri'de olduğu gibi bu fuarda Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ilk fuar olması nedeniyle 1.Van Kitap Fuarı.

Fuara yaklaşık 150'nin üzerinde yayın ve kitap evi katılıyor. 10 gün sürecek fuara Hanefi Avcı, Senai Demirci, Abdurrahman Dilipak, Kahraman Tazeoğlu, İhsan Süreyya Sırma, Prof.Dr.Gazi Özdemir, Vehbi Vakkasoğlu, Vahdettin İnce, Sinan Yağmur, Banu Avar gibi 100'ün üzerinde yazar, araştırmacı ve şair de imza günleriyle katılacak.

Fuar süresince söyleşi, konferans ve gösteriler düzenlenecek. Yurt dışından katılım olacak fuarda İran'da stant açacak ve İranlı yazarlarda imza günleri düzenleyecek. 

Van Büyükşehir Belediyesinin desteklediği fuarla ilgili detaylara tüm etkinlik takvimi ve duyurulara https://van.bel.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yabancı yazarlarında olacağı fuar sanırım diğer fuarlara göre biraz daha renkli geçecek. Fuara katılacaklara şimdiden keyifli fuarlar diliyorum.

Yeni yazılarımda görüşene dek, kendinize çok iyi bakın. Okumayı, hayatı sevmeyi ve gülümsemeyi unutmayın.

Hoşçakalın.

Yorumlar