Ana içeriğe atla

17.12.2016 Ömür Parfümeri Alışverişim

Merhabalar

Bir süre sizlere bitenler ve kozmetik alışveriş yazısı yazacağım. Elimde o kadar çok yazı var ki en azından birazını azaltayım. Hem de sizlere fikir olsun. Hadi bakalım neler aldığıma bir göz atalım.
Yılbaşı indiriminden aldığım Pastel Matte Ruj'dan sonra aynı rengin kalıcı olanını bulunca hemen atladım. Yine Pastel markasının olan bu ruj renk olarak hemen hemen aynı olmakla birlikte sadece kalıcı olması sebebiyle bir tık daha favori olabilir. Ancak ben bu tür rujları genellikle alta kalıcılığı arttırmak için kullanırken, üstüne normal mat ruj sürüyorum. Bu sayede dudağımda daha uzun süre kalıyor. Ayrıca kalıcı rujların maalesef ortak sorunu dudakları kuruymuş gibi göstermesi. Bu nedenle de üstüne kalıcı olmayan mat bir ruj sürdüğümde bu görüntüden de kurtulmuş oluyorum. Stoklarındaki son ürünü aldım. Ancak ilk kozmetik alışverişimde yedeklemeyi düşünüyorum. Fiyatı 18,50.-TL.
Ruj No: 27
Diğer aldığım Pastel Matte Ruj yazımı buradan okuyabilirsiniz.
Vakti zamanında çalıştığım şirketlerden birinde bir arkadaş vardı. Kızın tırnakları ve elleri o kadar güzeldi ki ne sürse yakışırdı. Kulakları çınlasın bu ojeyi de onda görüp beğenmiş, sonra da araya taraya bulmuştum. Neredeyse giydiğin kıyafete göre renk alıyor ve kalıcılığı çok iyi. Fakat tek kötü tarafı üretimden kaldırılmış olması. Golden Rose Fantastic serisini maalesef artık üretmiyor. Bu ojeden elimde birkaç kullanımlık kalmıştı ve açıkçası kullanmaya da kıyamıyordum. Fakat Ömür Parfümeri Çanakkale'de bulunan şubelerinde son kalan ürünleri Eskişehir'e göndermiş. Reyonda görünce ellerinde kalan son 4 adet ojeyi resmen talan ettim. Tanesi 2,50.-TL olan 4 ojeye 10,00.-TL ödedim. Serinin diğer kalan renklerine hiç dikkat etmedim ancak ilk çarşıya çıktığımda uğrayıp eğer kaldıysa diğer renklerine de bakacağım. Bu serinin diğer güzel yanlarından biride çabuk kuruması ve fırçası çok iyiydi. Resmen yazık oldu. Kaldırılması büyük kayıp.Canım kankamın kullandığı bir renk Pastel Nude Buff 759 numaralı oje. Tırnakta duruşu, uygulaması ve kısa zamanda kuruması harika. Bu renkler dışında serinin daha bir çok rengi var. Hazır alışverişe başlamışken bu rengini satın aldım. Ancak kısa zamanda pembe nude tonları ve koyu nude tonlarını da deneyeceğim. Fiyatı : 2,95.-TL


Evet bugünlük bu kadar. Yarın yeni yazımda görüşmek üzere. Kendinize çok iyi bakın. Allah'ıma emanet olun. Hoşça kalın.

Yorumlar