Ana içeriğe atla

Priscille Sibley - Yıldız Tozu

Merhabalar

Yıldız Tozu uzun zamandır yine kitaplığımda bekleyen kitaplar arasında yerini alıyordu.
Bu sıralar yeni kitaplar almadığımdan eski kitaplarımı bitirmeye yönelik girişimlerim son sürat devam ediyor. 

Matthew Beaulieu çocukluğundan beri Elle'e aşıktır. Matthew başarılı bir cerrah olur. Elle ise bir astronot. Aşklarını evlilik ile taçlandırdıklarında her şeyin çok güzel olacağına inanırlar. Ama hayat onlar için bazı sürprizler hazırlamıştır. Bu güzel çiftin ne kadar isteseler de çocukları olmaz. Bebekler daha dünyaya gelmeden anne karnında ölmektedir. Elle her şeye rağmen anne olma duygusunu bastıramaz ve her defasında yine hamile kalır. Fakat son hamileliği sırasında başına gelen korkunç kaza sonrasında Matthew'in ciddi bir karar vermesi gerekmektedir. Öyle bir karar ki, bir vazgeçiş ve yeni bir başlangıç söz konusudur. 

Açıkçası bu kitabı hangi ara, ne akılla aldığımı bilmiyorum. Sonu tamamen belli olan ve tamamen dram içeren bu kitabı okuduğum için pişman değilim ama kendimi o kadının yerine koymadan okuyamadım maalesef. Bu da benim ruh halimi inanılmaz etkiledi. 

Matthew'in buradaki durumu içler acısıydı. Hem doktorsun, hem baba, hem de eş. Neresinden tutacağını bilemedi. Fakat kitap aşırı uzatılmıştı. Bazı yerlerde sürekli tekrarlar vardı. Kitabı o kadar çok beğenen kişi var ki; açıkçası ben bu kadar beğenilecek bir yerini göremedim. Kitap evet okunabilir ama ayıla bayıla okuduğumu da söyleyemem. Ayrıca bir çok tıbbi bilgi de vardı ki anlamadığım için bu bölümlerde sıktı.

Kitap bende ortalarda bir yerlerde. Bu kadar dram içeren bir kitap açıkçası yüreğimi söktü. Yarım bırakmamak adına okudum. 

Yeni yazılarımda görüşünceye dek, kendinize çok iyi bakın. Kitaplı ve sağlıklı günleriniz olsun.

Hoşçakalın.

Tanıtım Bülteninden

Bir aşk, kaç hayat eder?

Başarılı cerrah Matthew Beaulieu’nun bildiği tek hayat, çocukluğundan beri âşık olduğu kadın, yani Elle’dir. Ne var ki böyle büyük bir aşk için bile her şey tozpembe değildir. Elle ve Matt ne kadar isteseler de bir türlü evlat sahibi olamıyordur. Çünkü Elle’in hiçbir hamileliği sağlıklı bir şekilde sonlanmaz.

Ancak kaderin kötü sürprizleri bununla da sınırlı kalmayacaktır. Matt’in tüm dünyası Elle’in kaza geçirdiği haberiyle yıkılır. Bitkisel hayata giren Elle, sağlıklıyken açıkça bu şekilde hayatta tutulmak istemediğini belirtmiştir. Fakat Matt’in biricik aşkının isteğine rağmen onu hayatta tutmak için çok önemli bir nedeni vardır: Elle bir kez daha hamiledir.

Aynı bedendeki iki ayrı hayat, aynı kalpteki iki ayrı sevgi. Artık Matt yüreğini parçalayan o sorunun cevabını vermek zorundadır. Canından çok sevdiği eşi mi? Yoksa evladı mı?

Yıldız Tozu, uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek bir başyapıt. Okurken gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.

Basım Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 464

Arkadya Yayınları

Çevirmen : Gizem YEŞİLDAL

Yorumlar

  1. Hayattan kesitler sunan kitapları severim tanıtım için çok teşekkür ederim

    YanıtlayınSil
  2. Beni de fazla etkilememişti kitap. Okudukça seyrettiğim bir filme benzetmiştim, ismini şimdi hatırlamıyorum. Emeğine sağlık canım :)

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.