Ana içeriğe atla

Charlie’nin Çikolata Fabrikası Film Yorumu

Merhabalar

Film özürlü biri olarak artık kendime film içinde biraz zaman ayırarak herkesin bildiği ancak benim yeni duyduğum filmleri izleyerek devam ediyorum.
Geçtiğimiz hafta sonu oğlumla birlikte evde miskinlik yapmak istedik ve ikimizinde seveceğini düşündüğüm Charlie'nin Çikolata Fabrikası isimli filmi izledik. 

Filmin konusu; sıra dışı bir yapıya sahip olan Willy Wonka'nın bir çikolata fabrikası vardır. Willy Wonka bu fabrikayı kendisinden sonra bırakabileceği birini aramaktadır. Ancak fabrikayı bırakacağı kişiyi seçebilmek adına bir yarışma düzenler. Seçeceği kişiyi öncelikle bu işle ilgili eğitecek ve sonrasında da fabrikayı devredecektir. Bunun içinde ürettiği çikolatalardan beş tanesinin içine fabrikaya giriş bileti koyar. Bileti bulan beş şanslı çocuk yanındaki bir kişiyle fabrikaya girebilecektir. Willy Wonka ise bu çocuklar arasından hangisini seçeceğine bu arada karar verecektir. Seçilen çocuklardan biri Charlie'dir ve fakir bir çocuktur. Diğer iyi durumu olan çocuklarla birlikte fabrikaya girer. Charlie'nin orada görecekleri onu çok etkileyecek ve onu Wonka'nın hayal alemine çekecektir. 

Film fantastik komedi dalında. Filmi oğlumla birlikte izlerken çok beğendik. Özellikle fabrikayı gezerken her defasında bir çocuğun elenmesi çok güzeldi. Görsel efektler ve animasyon kısımları da insanı gerçekten böyle bir dünya varmış gibi filmin içine çekiyor. Keşke biraz daha olsaydı diyerek izlediğimiz güzel bir filmdi. Oğlumun isteği ikincisinin çıkması yönünde. İnşallah çıkar. 

Sizlerde bu pazar gününde biraz çocukluğunuza dönmek ve keyifli vakit geçirmek istiyorsanız çocuklarınızla yada arkadaşlarınızla bu filme bir şans verebilirsiniz. Filmi gerçekten sevdik ve oğlum yeniden izlemeyi bile düşünüyor.

Yeni yazılarımda görüşünceye dek kendinize iyi bakın. Okumayı ve hayata gülümsemeyi ihmal etmeyin. Mutlu pazarlar.

Hoşçakalın.

Oyuncular

Willy Wonka - Johnny Deep
Charlie Bucket - Freddie Highmore

Grandpa Joe





Yorumlar

 1. Eskiden çok izlerdik... Güzel bir film, dahası ders veren bir film. Güzel tavsiyeniz için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 2. En en sevdiğim filmlerden biridir. Tekrar izleyesim geldi görünce. Kalemine sağlık!😊🌸

  YanıtlayınSil
 3. Filmi de kitabı da hem yetişkinler hem çocuklar için oldukça güzel.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kitabını okumadım ama film yorumlarını okumuştum izlemeden önce, kitaptan daha iyi olduğunu söylüyorlardı.

   Sil
 4. Bende izlemiştim oldukça renkli ve enteresan bir film. İzlemekle iyi yapmışsınız bence. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Görevli Yazar;
   Kesinlikle çok güzeldi. Yeniden izlemeyi düşünüyorum :)

   Sil
 5. tabiside çok severiim :) bir de şeyi izleee, finding neverland :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.