Ana içeriğe atla

Smilodon (Kılıç Dişli Kaplan) Hakkında Bilinmeyenler

Herkese Merhaba 

Bugün sizlere Smilodon'dan (Kılıç Dişli Kaplan) bahsedeceğim. 

Evet yukarıda gördüğünüz resim Smilodon diğer adıyla Kılıç Dişli Kaplan. Nesli tükenmiş olan smilodonun boyu 3 metre, kilosu 200 kilogramdır ve etçil bir hayvandır. Yetişkin bir smilodonun ağırlığı 600 kilograma kadar ulaşabilmektedir.

Dişleri kafatasına bağlıdır. Göğsünün üzerinde bulunan çok etkili boyun kasları, çok güçlü ısırabildiğine işaret eder. Arka ayakları ön ayaklarına göre daha kısadır. 20 cm uzunluğundaki dişleri oldukça serttir ve avlanmada dişleri oldukça etkilidir. Çenesi 120 derece açılabilir.


Bu hayvan eskiden dünyanın en hızlı hayvanlarından biriydi. Yani bir gece sokakta yürürken karşınıza çıksa kaçma ihtimaliniz yok. Koşarken 50 km hıza ulaşabilir. Amerika devesi, kanada geyiği, karaca, bizon, at, mamut gibi hayvanlarla beslenirdi.


Tabii ki bu bir resim. Bir kişi bu şaheseri yapmış. Ama güzel de yapmış. Ben bunu beğendim.Ormanda yürüyüşe çıktınız  karşınıza en son çıkmasını isteyeceğiniz hayvan bu hayvandır. Çünkü; Çok hızlı ve çok vahşi bir hayvandır. Koloni şeklinde yaşamışlardır. (1 erkek, 10 dişi)


İşte size orman ve Smilodon. Nasıl beğendiniz mi ormanda yürüyüşü.


Evet sizlere bu güzel aile fotoğrafı ile veda ediyorum. Smilodonların son buzul çağında nesli tükenmiştir.

Yepyeni bir yayında görüşünceye kadar sağlıcakla kalın.

Hoşçakalın.

Yorumlar

Yorum Gönder

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.