Ana içeriğe atla

Karakedi Bozacısı Eskişehir

Merhabalar

Eskişehir gezi notlarımızla devam edelim bugün. Eskişehir'e kadar geldiyseniz mutlaka uğramanız gereken mekanlardan biri de mutlaka Karakedi Bozacısı olmalı.
Sadece Eskişehir'de tadabileceğiniz bu bozanın lezzetine aşık olacağınızı garanti ederim. Bir Eskişehir'li olarak kışın ortaya çıkan bu lezzeti mutlaka geldiğinizde denemelisiniz. Yazları dondurma satışı yapılmaktadır.

Bozanın muhteviyatında kaynama şebeke suyu, damacana Kalabak suyu, Eskişehir ve Kütahya bölgesinin yerli mısırı, pancar şekeri (kristal şeker) kullanılmaktadır. Kesinlikle glikoz, mısır şurubu, aspartam ve diğer tatlandırıcılar kullanılmamaktadır. İçeriğinde koruyucu, kıvam ve renk verici herhangi bir madde de bulunmamaktadır.

Karakedi Bozacısı Eskişehir'de dededen toruna geçen bir lezzettir. Eskişehir'de iki şubesi vardır ve her daim kalabalıktır. Eve paket olarak alınabildiği mekanda bulunan taburelerde de bolca tarçın eşliğinde bozanızı yiyebilirsiniz.

Yeni yazılarımda görüşünceye dek, kendinize iyi bakın. Eskişehir yazıları gelmeye devam edecek. Yakın zamanda da sizlere çok merak ettiğiniz çibörek yazısını yazmak niyetindeyim. Yeni keşiflerle yola devam. 

Hoşçakalın.
Yorumlar

 1. Bozacıyı bilmiyordum.Bir daha geldiğimde bakarım inşallah tadına :)

  YanıtlayınSil
 2. Annesi Eskişehir'de yaşayan bir İstanbullu olarak her kış yaptığım ziyaretlerde illa ki uğradığım en doğru yer. Gerçekten aile işini mütevazi derecede tutmayı başarmış ve iyi yerlere gelmiş bir kurum. Aynı zamanda "Papağan" dan Çi Börek yemenizi de tavsiye edebilirim. Yeni yazınızı heyecanla bekliyorum. Sevgilerimle :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Boza konusunda kesinlikle tek geçerim.
   Papağan bana göre sadece isim yapmış bir mekan. Oradan çok daha iyi yapan yerler var. Papağan çok yağlı oluyor.

   Sil
 3. Bozaa çok severim. Kışın vazgeçilmezlerinden☺️

  YanıtlayınSil
 4. Merhabalar canım bloğumda seni bir mim yazısına mimledim. Mimime cevap verirsen çok mutlu olurum.
  İyi bloglamalar...

  YanıtlayınSil
 5. Eskişehire gidince boza içmeden olmaz...

  YanıtlayınSil
 6. boza çok severims :) aklımda olsuun bilmiyoduum :) istanbulda vefa bozacısı bayılırıım :) bi de ankarada akman var o da bayılırıım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Vefaya hiç gitmedim ama merak ediyorum. Eskişehir'e gelirsen mutlaka denemelisin.

   Sil

Yorum Gönderme

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.