Ana içeriğe atla

Luca Di Fulvio - Göğe Dokunan Kız Kitap Tanıtımı

Merhabalar

Konusu ilgimi çeken ve 18.04.2018 tarihinde raflarda yerini alacak bir kitapla geldim.
Açıkçası kitabın 800 sayfa olmasına da çok şaşırdım. Bu kadar sayfada ne anlatıldı merak etmeden duramadım. Çok ilgi çekici bir gerilim ve aşk romanına benziyor. Fiyat olarak biraz pahalı bulduğumu itiraf etmem gerek. Ama yine de okuma listeme aldım. İndirim zamanında alınabilir diye düşünüyorum. Buyurun o zaman tanıtım bültenine.

Yeni yazılarımda görüşünceye dek, okuyun. Gülün ve hayatı sevin. Hayat kısa anı yaşayın. 

Hoşçakalın.

Tanıtım Bülteninden

Çocukluğunu bir oyukta geçirmiş genç bir hırsız, özgürlüğün ateşli bir savunucusu haline gelebilir mi? Yahudi bir dolandırıcıdan ünlü bir doktor olur mu? Peki ya yeni yetme bir kız hatırı sayılır bir moda tasarımcısına nasıl dönüşür?

Cevaplar Venedik’te saklı…

Roma, 1515. Ebedî şehrin lağımlarında yaşayan Mercurio, yalnız ve yetenekli bir dolandırıcı, bir kılık değiştirme ustasıdır. Soyduğu Yahudi tüccarı öldürdüğünü zannedince Venedik’te gizlenmeye karar verir. Karmaşık labirentlerle dolu yolculuğu sırasında ise Yahudilere yapılan zulümlerden kaçma ümidiyle lagüne gelen güzel Giuditta’yla tanışır. 

Aşkları, Mercurio’nun çevirdiği dolaplarda ona suç ortaklığı eden Benedetta’nın kıskançlığından Avrupa’daki ilk gettonun kurulmasına kadar pek çok tehlike ve engelle karşılaşacaktır. Venedik hem yuvaları hem de zindanları olacak, kaybolma ve yeniden bir araya gelme umutlarına ev sahipliği yapacaktır. İnsanlığın ezeli tutkularının, nefretin ve sevginin körüklendiği sapkın, karanlık ve büyüleyici bir devrin doruk noktasında geçen bu roman, ilk sayfadan son sayfaya kadar çarpıcı ve heyecan verici bir şekilde ilerliyor. 
Göğe Dokunan Kız’ın sayfaları arasında özgürlüğün kokusunu alabiliyorsunuz. Luca Di Fulvio, çarpıcı ve akıcı anlatım tarzıyla okuru romana âdeta bağımlı kılıyor.” 
Ornella De Luca 
 “Kolay anlaşılır ama incelikli bir dille yazılmış bu kitabı okurken kendinizi Venedik sokaklarında buluyorsunuz. Genç yaştaki kahramanların tuzaklar ve tehlikeler, yenilgiler ve zaferler sonrasında büyüdüğünü ve olgunlaştığını göreceksiniz… 

Tarih hayranlarına, romantizm sevenlere ve keyifli bir okuma deneyimi arayan herkese bu zengin içerikli kitabı kaçırmamasını öneririm.” 
Letteratura e cinema 


Basım Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 800

Pegasus Yayınları

Çevirmen : Sema Savaş

Yorumlar

 1. hıhım ivit iyi bişiye benziyooo :)

  YanıtlayınSil
 2. Farklı bir konu, ilgi çekici. Tanıtım için teşekkürler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Bende beğendim. İndirim zamanı almayı düşünüyorum.

   Sil
 3. Bir an filmi çekilecekmiş hissiyatı uyandırdı kitap bende. Konusu bir yönüyle farklı olduğundan ilgi çeker gibi düşünüyorum. Paylaşım adına teşekkürler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet bende aynı şeyi düşündüm. Güzel hikayelerin filme uyarlanmasını seviyorum ama kırpmadan. Dizi bile olabilir belki :)

   Sil
 4. Ilgincmis not alayim hemen 😍

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.