Ana içeriğe atla

Pasaportum Geldiyse Demek Ki...

Merhabalar

Sevgili Yurdagül İtalya'lara giderse Beyda onu kıskanır ve ondan daha fazla yerler görmek için hemen pasaport başvurusu yapar. Tabii ki de ŞAKA.
Uzun zamandır yurt dışına çıkmak konusunda planlarımız vardı ama pasaport başvurusu için bir türlü hem maddi, hemde manevi olarak sanırım hazır değildik. Malum üç kişiye pasaport çıkınca biraz külfetli oluyor. Bizim pasaportlarımız on yıllık oldu. Oğlumun ki öğrenci pasaportu ve beş yıllık. Çocuklarda sima değişikliği olduğundan beş yıllık çıkarılıyormuş. Öğrenci olmasından dolayı sadece 94,00.-TL defter pul harcı ödeniyor. 10 yıllık pasaport bedeli olarak kişi başı 667,10.-TL ödeme yapılıyor. Üç kişi toplamda 1.428,20.-TL pasaport bedeli ödedik.

Pasaport şubeye gitmeden önce 2 adet biyometrik fotoğraf çektirip, pasaport harçlarını bankaya yatırıyorsunuz. Gideceğiniz pasaport şubeden randevu alırsanız işlemleriniz daha hızlı ilerler. Pasaport şubede parmak izleriniz ve bilgileriniz alındıktan sonra pasaportlarınızın gönderileceği adresi veriyorsunuz. İşlem bu kadar.

Pasaport başvurumuzun ertesi günü pasaportlarımız PTT kargo ile elimize ulaştı. Bu hızlı gönderim için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Bundan sonraki planımız Allah nasip ederse artık yurt dışı turlarına açılmak. Şu anda aklımızda birçok yer var ama önceliğimiz tabii ki de vizesiz turlar. Ama aklımıza yatan bir yer olmazsa vizeli turlara da bakabiliriz. Sanırım Allah'tan bir şey çıkmazsa sömestr tatilinde yurt dışı turunda olacağız.

Yurt dışında gidebileceğimiz önerileriniz olursa yorum olarak bırakmanızı da rica ederiz. 

Yeni yazımda görüşene dek, kendinize çok iyi bakın. Bol gezmeli günleriniz olsun ama öncelikle sağlığınız olsun.

Hoşçakalın.

Yorumlar