Ana içeriğe atla

Aliexpress Alışverişim 5

Merhabalar

Son zamanlarda Aliexpress'e öyle sardım ki, kendimi sürekli oradan alışveriş yaparken buluyorum. Bekleme süresi nedeniyle biraz can sıkıcı olsa da, fiyat performans bakımından oldukça mantıklı. Daha yazılacak çok Aliexpress yazısı var. O zaman başlayalım.


Hamur kesici yada hamur kesme aparatı diye geçen bu ürün aslında kesme tahtası üzerinde kestiğiniz ürünleri kaplara alırken de çok yardımcı oluyor. Türkiye'deki yaklaşık fiyatı 20,00.-TL'den başlıyor. Tamamen paslanmaz çelik olan bu ürünü 2,29.-$'a aldım.


Patates ve havuç yıkamak özellikle topraklıysa biraz sıkıntı olabiliyor. Bu ürünü tesadüfen keşfettim. Alıp denemek istedim ve gerçelten işe yarıyor. Tırtıklı kısımları uğraştırmadan toprakları temizliyor. Fiyatı : 0,50.-$

Bu üründe yine tesadüfen keşfettim ama iyiki de almışım.  Çok hayat kurtarıcı bir ürün. Teflon ve tencerelerinizi çizmeden temizleyebiliyorsunuz. Bulaşık makinesinde de dezenfekte edilebiliyor. Uzun süre kullanacağım bir ürün olacak.  Annem ve eltim beğenince birer tane hediye ettim. Fiyatı : 1,14.-$Aslında bu termosları işyerimizde kullanabilelim diye eşimle bana almıştım. Fakat boyut olarak çok büyük geldiğinden seyahat termosu yapmaya karar verdim. 500 ml. boyutu artık o anda gözüm nereye bakıyorsa bana normal gelmişti ama çay, kahve içmek için işyerine pek uygun değil. Fakat bir yere giderken yanınızda kahvenizi yada çayınızı götürebilmeniz için ideal. Mesela parka giderken. Fiyatı : 7,75.-$ Dipnot olarak belirteyim içi paslanmaz çelik. Koku yapmadı. Ayrıca Türkiye'de bunun gibi termos maalesef bulamadım. 


Ve son olarak bozulmayan tırnaklar için bir ürün. Tencere tellemekten canım çıkıyordu. Pardon tırnaklarım bozuluyordu. Bu nedenle bu ürünü görünce direkt olarak zıpladım. Ucundaki tel aparatı deforme olduğunda çıkıyor. Plastik kısmına yenisini takabiliyorsunuz. Yer kaplamadığından dolayı bu ürünü tercih ettim. Bir dahakine daha uzun saplısını alacağım. Fiyatı : 1,39.-$

Yeni yazılarımda görüşmek üzere. Güzel bir hafta sonu olsun. Mutlu pazarlar.

Hoşçakalın.

Yorumlar