Ana içeriğe atla

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Merhabalar

Bugün 2017-2018 eğitim-öğretim döneminin ilk günü. Ziller çalıyor ve bir çok öğrenci yeniden sınıflarında olmanın mutluluğunu yaşarken, çoğu öğrenci de yeni okullarının ya da ilk defa okullu olmanın heyecanını yaşıyor.


Biz de bu sene yine okullu olan o aileler içindeyiz. Her ne kadar okul değişikliği olmasa da bir anne-baba olarak çocuğunu okul sırasında görmenin mutluluğu paha biçilemez. Yazarken bile gözlerim doluyor. Oğlum 4 yaşından beri okul hayatı ile haşır neşir durumda. Ama biz her sene okul başlangıcında ve bitişinde heyecanımızdan bir şey kaybetmeden onun yanındayız. Onun her sene yaşadığı ilk gün heyecanını bizde yaşıyoruz. Rabbim herkesin evladının ve aynı zamanda da bizim evladımızın da üniversiteye gittiğini görmeyi de nasip etsin inşallah.


Anne-babalar olarak eğitim döneminin başından itibaren çocuklarımızla iletişim halinde olursak, onları anlayabilir ve sıkıntılarını çözebiliriz. Unutmamak gerekiyor ki; çocuğun cebine para koyup okula göndermekle anne-babalık olmuyor. Ya da anne babanın görevi burada bitmiyor. Çocuk sadece notlardan da ibaret değil. Çocuklarımızın lütfen çocuk olduklarını ve hataya meyilli olduklarını da unutmayalım. Buna göre davranalım ve onlar gibi düşünerek tepki verelim. Unutmayalım ki; bizler de onların geçtiği bu yollardan iyi yada kötü bir şekilde geçtik. 

Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilere yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Umarım çok güzel sorunsuz bir yıl geçirirler. Tüm öğrencilere başarılar. Sevgiler...

Yorumlar