Ana içeriğe atla

Nurcan Ateş - Anılar Ve Öyküler

Merhabalar

Bu kitap bloğumu ilk açtığım zamanlarda yazar tarafından bana gönderilen bir kitaptı. Okunacak kitaplarımı ön sıralara çıkarırken sayfa sayısı nedeniyle yanıma kolaylıkla alabileceğim kitapları ayırmıştım ve bu kitabı da oğlumu yüzme kursunda beklerken iki akşamda bitirdim. 

Kitapta yazarın kendi çocukluk anıları yanı sıra, yazmış olduğu öykülerde bulunuyor. Kitabın ilk anısı Ebemin Kabakları. Bu hikaye bana o kadar tanıdık geldi ki okurken kendi çocukluğuma gittim resmen. Bizim de dedemin tarlasından çaldığımız körpe salatalıklar aklıma geldi. Rahmetli dedem yediğimize değilde; ziyan ettiğimize kızardı. Bu hikaye de biraz bana eskilerdeki anılarımı anımsattı. Yüzümde gülümseme, kalbimde bir burukluk okudum bu hikayeyi.

Bunun dışında insanın ders çıkaracağı öyküler ve anılarda mevcut. Yalan ve Hatanın Bedeli yine sevdiğim hikayeler arasında yerini aldı. Kitabı sevdim. Yazarın naif anlatım dilini de. Zaten daha öncesinde bir şiir kitabını da okumuştum. İlk kitap yorumumu da buradan okuyabilirsiniz.

Bu kitabı oğluma okuttuktan sonra, blogda sizlerden birine hediye edeceğim. 

Yeni yazılarımda görüşmek üzere. Kendinize çok iyi bakın. Okumayı ve gülümsemeyi unutmayın.

Hoşçakalın.

Tanıtım Bülteninden

Genç yazarımız, anı-öykülerinde tanık olduğu çocukluk ve sonrası dönemlere ait anısal olayları öyküleştirilen yer yer güldürmekte, bazen de düşündürmektedir.Anlatımda oldukça doğal, sıkıcılıktan uzak ve akıcı bir yerel dil kullanması, okura rahat bir okuma olanağı sağlamaktadır.Gelecekte yeni öyküler vereceğine inanıyor, genç şair yazarımızı kutluyoruz.

Basım Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 120

Ürün Yayınları

Yorumlar