21 Ağustos 2017 Pazartesi

Konya Kirazlıbahçe Dinlenme Tesisleri

Merhabalar

Kendimi bildim bileli gezmeyi hep çok seven biri oldum. Günü birlik bile olsa şehir dışına çıkmayı çok severim. Temmuz ayının sonuna doğru yine kanım kaynadı, kurtlandım ve eşime "hadi Konya'ya gidelim." dediğimde "olur" dedi ve 30 Temmuz sabahı düştük yollara. Bu arada Eskişehir'den araçla yaklaşık 6 saat civarı sürüyor.

Sabah erken saatte çıktığımızdan yolda kahvaltı etmek istedik ama kahvaltı yeri bulmak ne mümkün. Ben sanıyorum ki; Akdeniz yada Ege'ye giderken olduğu gibi sürekli mola yeri görürüz. Çok beklersiniz. Tam 3 saat yol gittik ve sadece iki tane kamyoncuların uğradığı benzinlik tarzı yer gördük. Onun dışında yemek yenilecek bir yere rastlayamadık. Siz siz olun eğer Konya'ya Eskişehir-Afyonkarahisar-Emirdağ tarafından gidiyorsanız mutlaka yanınıza atıştırmalık bir şeyler alın. Normalde Opet istasyonlarında dururduk ama bir Opet bile göremedik. Bereket sabah çıkarken evimizin karşısındaki simit fırınından (çocuklu olunca) simit almıştık da midemizi bastırmak için simitleri atıştırdık. Neyse tam ümidimizi kaybediyorduk ki Kirazlıbahçe Dinlenme Tesislerinin tabelasını gördük. Hemen kendimizi mekana attık ve serpme kahvaltı söyledik. Annem ve babamda bizimle birlikte olduğundan 5 kişiydik ve 4 kişilik kahvaltı istedik. 5 kişiye çok rahat yetti. Kahvaltısı güzeldi. Kiraz reçeline bayıldım. Ancak tesisin ufak bir sorunu şu ki; serpme kahvaltı verilen yerlerde çaylar sınırsızdır ama burada ilk çaydan sonraki çaylara ücret alıyorlar. Zaten yeteri kadar kahvaltı ücreti alınan bir yerde ilave çaylara ücret meselesini sevmedim. 

Tesis içinde yöresel ürünler ve hediyelik eşya satan yerler var. Fiyatları fena değil. Ayrıca tesis maalesef wc'den ücret alıyor. Dinlenme tesisinde en ayar olduğum kısım. 

Çaya ve wc'ye ilave ücret kısmı dışında bu bölgeden geçiyorsanız ve mola vermek isterseniz bu tesisi size gönül rahatlığıyla önerebilirim. Temizlik ve servisten yana bir sıkıntı yaşamadım. Kahvaltı ücreti normaldi. Abartılı bir ücreti yoktu.

Tesis Konya Afyon Karayolu 155. Km bulunuyor. 
http://www.kirazlibahce.com web adresinden de tesisi detaylı inceleyebilirsiniz.

Artık nasıl acıktıysam sabah kahvaltı servisi dışında tesisle ilgili tek kare fotoğraf çekmemişim. Akşam dönüş yolunda çekerim diye düşündüm ama karanlık olduğundan durup fotoğraf çekemedim.


Konya yolu tesis fotoğrafı geldiyse yakında Konya yazılarımda gelecek demektir. Yeni yazılarımda görüşmek üzere.  Kendinize çok iyi bakın. Okuyun, gezin ve gülümseyin.

Hoşçakalın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder