Ana içeriğe atla

30 Şarkı Meydan Okuması 14 - Düğününde Çalmasını İstediğin Bir Şarkı

Merhabalar

30 Şarkı Meydan Okuması da aynen Apartman Sohbetlerine döndü. Bu yazı dizilerini bir an önce bitirmeliyim. Zira paylaşacak çok konu var. 
Sırada 14.şarkımız var.

Düğününde çalmasını istediğin bir şarkı.

Düğünüm düğün salonunda olmadığı için maalesef hayaller ve hayatlar durumunu yaşadığımı itiraf etmem gerekiyor. Düğünden yaklaşık 2 ay önce niah günü olmadığından oda nikahı ile evlendik. Sonrasında o zamanki imkanlar dahilinde kına gecesi ve ertesi günü de gelin alıcı yapılmıştı. Düğün çalgıcılarını tuttuk ama hayatımda hiç bu kadar dumur olduğumu hatırlamıyorum. Kendileriyle dans müziği hakkında konuşmamıştık ama en azından makul ve mantıklı bir şarkı çalmalarını beklerdim. 

Düğün başladı. Biz çıktık ve dans müziği çalmaya başladı. Bekliyorum ki en azından mp3 falan bir şey çalsınlar. Cengiz Kurtoğlu Gelin Olmuş Gidiyorsun çalıyordu. (ki belirteyim Cengiz Kurtoğlu'nu ve bu şarkısını çok severim) Hem de Cengiz Kurtoğlu söylemiyor. Beynimden aşağı kaynar sular boşalmıştı. Hiç değilse kendileri söylemeselerdi iyiydi. 

Geroge Michael Charles Whisper şarkısının çıkış yılı 1984 olmasına rağmen ben şarkı ile doksanlı yıllarda tanıştım ve şarkıyı ilk dinlediğim andan itibaren melodisine aşık olup, düğünümde çalmasını istediğim şarkıydı. Hatta bu şarkıyı kimin söylediğini ve adını bulmam da uzunca bir zamanımı almıştı. Sonunda George Michael Charles Whisper ismine ulaştığımda benden mutlusu yoktu. Keşke düğünümde de çalınabilseydi. 

Bu kadar bahsettikten sonra sizleri şarkıyla baş başa bırakayım. Umarım seversiniz. Ben eskilere gittim yine. Kendinize iyi bakın. Hoşça kalın.

Yorumlar