Ana içeriğe atla

30 Şarkı Meydan Okuması 13 - 80'lerden Favorin Olan Şarkı

Merhabalar

30 Şarkı Meydan Okuması sanırım seneye bu zamanlar biter. Zira bu hızla gidersem 30 şarkıyı ancak o zaman tamamlayabileceğimi düşünüyorum. Neyse geldik 13.sıraya kaldı 17. 
80'lerden favorin olan bir şarkı.

Tabii ki tek geçeceğim tek bir şarkı var. Madonna ve La Isla Bonita. İlkokula gittiğim dönemde yeni çıkan ve o döneme damgasını vuran bir şarkı. Tabii Türkiye'de o dönemlerde hemen yabancı müziğe adapte olmak zordu. Yanlış anımsamıyorsam ben şarkı çıktıktan bir kaç yıl sonra bu şarkının müptelası olmuştum.

Ayrıca bu şarkının bende her şarkıda olduğu gibi bir hikayesi var. Bende sülale geniş maşallah. Kuzen, hala, dayı, teyze, amca bol olunca kuşkusuz yaşanan anılarda fazla oluyor. 

Bu şarkıyı kuzenlerimin birinin evinde kuzenin kızı, ben ve kardeşim bir doğum günü gecesinde söyledik. Ama ne söylemek. Hepimizde hareketler aynı, sözlerde gram şaşma yok ve karşımızda misafirler. Çılgınlığa bakar mısınız? Ayrıca belirteyim hiç bir şekilde prova durumu söz konusu değil. Biz şarkı söyleyip, dans ederken bir yandan da kayda alan başka bir kuzen. O gece o kadar çok eğlendik ki; günlerce bu mini konserimiz konuşuldu. Tesadüfen o gün bir de kuzenimle aynı anda aldığımız elbiselerimizi giymemiz sonucu olan uyuma bir alkış rica ediyorum.

Güzel anılar, hafızalarda hep güzel hatırlanır. Sizin de güzel anılarınız olsun. Madonna belki sizde de bir yerlere dokunur ve eski anılarınızın depreşmesine neden olur.

Keyifli dinlemeler. Yeni yazıda buluşmak dileğiyle.

Hoşçakalın.

Yorumlar