Ana içeriğe atla

Yarıyıl Reading Challenge 2017

Merhabalar

Hali hazırda elimdeki mimleri bitirememişken, yeni bir challenge merhaba demek akıl kârı mıdır? emin değilim. Hangisini tamamlayacağımı şaşırmış olsam da konu kitaplar olunca katılmadan da edemedim doğrusu. Gerçi katılmam bir açıdan da elimde beklemekte olan, üzerine sürekli kitap alındığı için okunma sırası geçen kitaplarım içinde güzel fırsat olacak. 

Yine sevgili Öner Makinesi'nin başlatmış olduğu bir challenge var. Listesini yukarıda yayınladım. Burada amaç kitap okumak. Belli bir süre yok. Ama 2017 yılında bitirilebilirse süper olur. Özellikle benim bitirmem gereken Debbie Macomber serisini düşünürsek bu kesinlikle 2 sene sürer gibi geliyor ama başlamadan bilemeyiz değil mi? O zaman listemi yayınlıyorum.

 1. 2015'te 5 yıldız verdiğin bir kitabı tekrar oku. Kristin Hannah - Kış Bahçesi
 2. Kapağı kırmızı olan bir kitap. Harlan Coben - Kapan
 3. Başladığın bir seriyi bitir. Debbie Macomber serisini bitirmek istiyorum ancak ilk kitaptan başlayarak yeninden okunacağından bu uzun sürecektir. Birkaç kitabının yorumunu yayınlamıştım ancak yeniden düzenleyeceğim.
 4. Kendin için seçmediğin önerilen bir kitap. David Baldacci - Altıncı Adam
 5. Başlığında isim olan bir kitap. Franz Kafka - Milena'ya Mektuplar
 6. 2017'de çıkan bir kitap. Burcu Büyükyıldız - Cezayir Menekşesi
 7. Alışkanlıklarının dışında  farklı türde bir kitap. Celalettin Aksu - Şems-i Tebrizi Katre-i Aşk
 8. Birleşik Krallıkta geçen bir kitap. Peter Ackroyd - Bir Zamanlar Londra'da
 9. Kapağında kadın olan bir kitap. Gustave Flaubert - Madam Bovary
 10. Gelecekte geçen bir kitap. George Orwell - 1984
 11. Yeni bir seriye başla. Rebecca Donovan Nefes Serisi 1-Tut Elimi 2- Benimle Kal 3- Aşk Yakar
 12. Favori yazarından bir kitap. Fatih Murat Arsal - Buz Sıcağı (Kitap matbaa aşamasında ancak ben diğerlerini okuyana kadar çıkmış olur.)
Öneri Makinesinin başlatmış olduğu reading challenge 2017 buradan okuyabilirsiniz. Eğer sizlerde katılmak isterseniz listenizi oluşturun, bizimle paylaşın ve okumaya başlayın. Umarım kısa zaman içerisinde bu challenge bitirebilirim ama işin içinde Debbie Macomber serisi var. İşim biraz zor. Fakat azmettim bu seriyi bitireceğim. Bu demek oluyor ki; bayram sonrası gideceğimiz tatilde challenge kitapları okunacak.

Hepinize bol okumalar. Hayırlı iftarlar.

Hoşçakalın.

Yorumlar