Ana içeriğe atla

Sümeyye Kalyoncu - Heves

Merhabalar

Sümeyye Kalyoncu sosyal medyada kendisini takip ettiğim çok tatlı bir hemşire aynı zamanda. Uzun zamandır kitabını okumak niyetindeydim ve sonunda okudum bitti. Kitabını okumadığım her an sanki kendisine ihanet ediyormuşum gibi geldi. Nedendir bilmiyorum çok yakın hissettim kendime. Oysa ki konuşmayı bırak, bir selamımız bile yok. Neyse. Hadi kitaba geçelim.

Pare Heves Kahveci babasının vefatının ardından hemencecik bir üvey babaya sahip olur. Annesinin bu kadar kısa zamanda neden evlendiğini bir türlü anlayamazken, kendisine sanki üvey evlatmış gibi muamele etmesine de bir türlü akıl erdiremez. Annesi için dünya alışverişten, modadan ibaret görünmektedir. Annesinin yurt dışında olduğu bir akşam üvey babasının tecavüz girişimine maruz kalır ve elinden zor kurtularak soluğu Antalya'dan İstanbul'da alır. İzini kaybettirip kendi bildiği işi yapabileceği bir balerin okulunda hoca olarak işe başlar. 

Utkan Tunaboylu yakışıklı ve çapkın pilotumuz. Heves ile yolları kardeşi Müge'nin gecenin bir köründe Heves'in yüzüne geçirdiği tokat sayesinde kesişir. O geceyi bir şekilde tolere eden Utkan, ertesi günde yine Heves'in üzerinde Müge'nin uyguladığı aynı davranış ile ne yapacağını şaşırır. Heves Utkan'a kardeşi ile konuşmak istediğini söyler ve böylelikle Heves-Müge arasındaki dostluk başlamış olur. 

Müge'nin zaman zaman gelen krizlerine en iyi çaredir Heves. Bir kardeştir Müge'ye ama Utkan'ın günden güne ilmek ilmek içine işlenen Pare Heves'i için Utkan'ın sonu ne olacaktır? Utkan için geçici bir heves midir? Heves. 

Sümeyye Kalyoncu'nun okuduğum ilk kitabı. Bir Garip Mavi Kuş kitabını da bulursam okumayı düşünüyorum. Kalemi akıcı. Hikayenin bir yandan ne olacağını düşünürken, diğer yandan kitap bitmesin istedim. Kitapta favorim kesinlikle Müge. Çok tatlı akıllı deli. Utkan ve Heves diyalogları güzeldi ancak Heves'i bir ara boğazlamak istemedim değil. Heves'in dövmesi moda olursa şaşmamak lazım. Be Brave (Cesur Ol). Üstelik dövmeyi yaptırdığı yerde çok cesurdu. Kitapta sadece aşk yok tabii ki. Entrika olmazsa olmaz değil mi? Fakat sonu biraz daha uzun olabilirdi. Tadı damağımda kaldı diyebilirim.

Sümeyye Kalyoncu hemşirelik mesleğindeki başarının, yazarlıkta artarak devamı dileklerimle. Yeni kitabını bekliyoruz.

Herkese keyifli okumalar. Hayırlı iftarlar.

Hoşçakalın. Kendinize iyi bakın.

Yorumlar