Ana içeriğe atla

Zamansız Gelen Mutluluk

Merhabalar

Hani bazı anlar vardır. İnsanın morali bozukken gelen bir sürpriz tüm gününün iyi geçmesine vesile olur. Sevgili Tuğçe'nin kargosu da tam da böyle bir zamanda çıkageldi. Tüm günüm aydınlandı diyebilirim. 
Tuğçe ile yenilerde mektup arkadaşı olduk. Kendisi Bir Pembe Sever bloğunun sahibi. Her ne kadar mektup desek de; şimdilik kartpostal atıyoruz birbirimize. Uzun seneler önce halen daha görüştüğüm bir arkadaşımla mektuplaşıyorduk. O zamanlar teknoloji bu kadar gelişmediği için mail sistemi yoktu ve postacının yolunu gözlerdik. Şimdi herkese internet sayesinde ulaşabiliyoruz. Ne kadar değişken bir dünyada, aslında ne kadar da hızlı yaşıyoruz.

Sevgili Tuğçe'ye öncelikle magnet koleksiyonuma katkıda bulunduğu için çok teşekkür ederim. Zira o kadar İstanbul'a gidip geldiğim halde nasıl olup da İstanbul magneti almamışım. Hayret doğrusu. Magneti direkt buzdolabının üstüne yapıştırdım ve oğluma göstermemiştim. Hangi ara fark ettiyse " Aaa anne bak! İstanbul magneti var. Nereden geldi?" diye sordu.

İstanbul herkes gibi benimde aşık olduğum ama yaşamayı göze alamadığım şehir. O kadar hengame çekmeye yüreğim dayanmaz. Ama ilk fırsatta İstanbul turu istiyorum. Eşimde işlerini ayarlasın, havalar da azıcık daha ısınsın. İlk durak Allah nasip ederse İstanbul. Tuğçe'ye ayrıca Sultan Ahmed Camii broşürü içinde çok teşekkürler. 

Ve son olarak kartın arkasına yazdıkları o kadar mutlu etti ki beni. Kendimi kartın üstündeki vapurda, deniz kokusunu ciğerlerime depo ederken hissettim. Umarım kısa zamanda İstanbul'a giderim. Tuğçe ve Ece Abla ile tanışmayı çok istiyorum. 

Mektup arkadaşı olmak, yeni insanlar tanımak, yeni yüreklere dokunmak çok güzel ve verdiği mutluluk tarifsiz. 

Herkese sevgiler. Hoşça kalın.

Yorumlar