Ana içeriğe atla

Eskişehir 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü

Merhabalar

18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında Eskişehir'de de etkinlikler düzenlendi ve bunlardan biri de Taşbaşı Çarşısı önünde düzenlenen fotoğraf sergisiydi. Oğlumla tesadüf eseri o taraftaydık. Sergiyi gezmek ister misin? diye sorduğumda hemen atladı zaten. Bu sergi oldukça ilgi gördü. Sergide üzüm hoşafı ve ekmek dilimleri dağıltıldı. Program gayet güzel düşünülmüş. Elimden geldiğince fotoğrafları çekmeye çalıştım. Zira hem kalabalık olmasından, hem de güneş nedeniyle biraz yamuklu olsa da düzeltebildiğim kadar düzenledim ve sizlerle de paylaşmak istedim. 
Oğlum fotoğrafların hepsine bayıldı ancak en çok da Nusret Mayın Gemisi ilgisini çekti. Geçen yıl Çanakkale Zaferinde bizzat yerinde gidip gördüğü, animasyon şeklinde filminin anlatıldığı ve Nusret Mayın Gemisinin muadilini gezdiğinden olsa gerek, bu fotoğrafı uzun süre inceledi. Fotoğraflara bakarken yenilerde şehit düşen askerlerimize yer vermeleri de ayrıca güzeldi. Bu vatan onların sayesinde ayakta duruyor. Hepsinin ruhları şad, mekanları cennet olsun. İnşallah haklarını helal ediyorlardır.

Büyükşehir Belediye binasının da üstü en üstte görmüş olduğunuz fotoğraftaki şekilde dizayn edilmişti. Gerçekten mükemmel bir görüntü. 

Buyurun o zaman neler fotoğraflamışım hep beraber bakalım.

Hepinize keyifli bir gün diliyorum. Yeniden Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun. Unutmayın; Çanakkale Geçilmez.

Yorumlar