Ana içeriğe atla

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Merhabalar

Yine bloğumu boşadığımın farkındayım. Vakitsizlikten maalesef biriken kitap yorumlarımda dahil olmak üzere bir sürü yazılacak yazım var. Sırasıyla hepsini yazmayı ümit ediyorum. Umarım kısa zamanda eski faal günlerime geri dönüş yapabilirim.

Bugün çok değerli öğretmenlerimizin günü. Bizleri, çocuklarımızı kısacası tüm insanlığı hayata kazandırmak için canla, başla çalışan tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun. Çocuklarımızın ailesinden çok öğretmenleriyle vakit geçirmiş olduklarını düşünürsek, çocuklarımızın hayatında öğretmenlerinin yerinin ne kadar büyük olduğu ortaya çıkacaktır.

Kendi ilkokul öğretmenim gerçekten iyi bir insandı. Yaşıyor mu bilmiyorum ancak öldüyse Allah rahmet eylesin. Geçen sene ilkokuldan mezun olan oğlumun öğretmeni de kendi ilkokul öğretmenim gibiydi. Şükür ki bazı arkadaşlarım gibi çocuğumun öğretmenini ya da okulunu değiştirmek zorunda kalmadım. Oğlum öğretmen değişikliği yaşayıp yeni bir öğretmene adepte olma sürecinden uzak kaldı. Şükürler olsun. Oğlumun öğretmenine de ayrıca teşekkürler.

Yaşadığımız toplumda öğretmenlik mesleğini her ne kadar küçülten insanlar olsa da, (bu insanların öğretmenlik yaptıklarını düşündükçe ayrıca sinirleniyorum.) bu yaftayı diğer öğretmenlere yapıştırmak doğru değil. Bu nedenle bu mesleği kirletenlerin bir an önce görevden alınmasını umuyorum.

Tüm öğretmenlerimizin yeniden günleri kutlu olsun. Nice yeni fidanlar yetiştirebilmeleri temennisiyle. Hoşça kalın.

Yorumlar