Ana içeriğe atla

Tüm Öğrencilerimize İyi Tatiller

Merhabalar

Bugün her öğrencisi olan evde olduğu gibi, bizim evde de karne heyecanı vardı. Sabah erkenden uyanan oğlum, daha gözlerini açamamış benimle uğraşmaktan geri kalmadı. 
"Hadi anne, geç kalıyoruz!"  ki sabah saat 7 bile olmamış. Hâl böyle olunca hazırlanıp okula gittik. Öğretmenimiz sabah sabah "Rüyanda mı gördün oğlum karneyi?" diyerek bize takılmaktan geri kalmadı. 

Karnemiz aldık ancak içimizde bir burukluk oldu. Çünkü bugün oğlum artık, ilkokulu bitirip, ortaokul öğrencisi oluyor. 4 Senedir üzerinde emeği olan öğretmenimizle vedalaşırken öğretmenimiz; oğluma güvendiğini, O'nun çok çok iyi yerlerde olacağına inandığını söyledi. Kendisine de buradan tekrar teşekkür ediyorum. Hakkınız ödenmez.Oğlumun 6 yıllık eğitim hayatını geride bıraktığımızda ilkokulu bırakın, anaokuluna başladığı gün gibi gözlerimin önüne geldi. Gözlerim doldu. Ne çabuk büyüyorlar.Bugün eve, elinde karne üzgün olarak dönen çocuklarda olacaktır. Ancak anne-babalara sesleniyorum. Ne olur çocuklarınıza kötü karne geldi diye eziyet etmeyin. Kötü söz söylemeyin. Dün Kuşadası'nda karne sevincini bile yaşayamadan denizde bir şey tarafından ısırıldıktan sonra hayatını kaybeden minik çocuk bunun en acı örneği bence. Hayatın kendisi bir sınavken çocuklarımızı aldıkları notlarla yargılamamayı öğrenmeliyiz.
Not uğruna çocuklarımızı kırıp, dökerken kendimizi de onların yerine koymalıyız. Çocuklarımızı yarış atına çeviriyoruz ama hangimiz okul hayatı boyunca tüm derslerden sürekli 100 başarı puanı almıştır soruyorum size. İğneyi önce kendimize batıralım. Çuvaldızı çocuklara batırmak için çok zamanımız olacaktır. Bir eğitim ve öğretim yılının daha sonuna gelmişken, öncelikle emeği geçen tüm değerli öğretmenlere teşekkür ederim. Mezun olan, ilkokuldan orta okula, orta okuldan liseye, liseden üniversite hayatına merhaba diyen tüm öğrenci kardeşlerime de hayatlarında başarılar diliyorum. Hayatınız hep güzellikler içinde geçsin, gülen yüzünüz hiç solmasın inşallah.

Tabii tatil boyunca kitap okumayı da unutmuyoruz. Eylül' de yeni bir maraton sizleri bekliyoruz. İyi dinlenin.

Anne-babalar bana göre alınabilecek en güzel karne hediyesi kitap olmalı. Çocuklarımıza okuma alışkanlığını kazandırmalıyız. Takdir belgesi aldı diye, çocuk çok göklere çıkarılmamalı ve hediye olayı da abartılmamalıdır. 

Herkesin karnesi hayırlı olsun. 

Herkese yeniden iyi tatiller diliyorum. 

Yorumlar