25 Nisan 2016 Pazartesi

Jo Nesbo - Leopar / Kitap Tanıtımı

Merhabalar

Hadi bakalım gece gece sardım yine cinayet kitaplarına. 20.04.2016 tarihinde raflarda yerini almış heyecanın doruğunda hissettiren bir kitapla sizlerleyim. Jo Nesbo ve Leopar.

Kitabın ismini okuduğumda açıkçası hayvanlarla ilgili bir kitap olduğunu düşündüm ancak arka kapak tanıtım yazısında cillop gibi polisiye ve cinayet romanının bizleri beklediğini gördüm. Son zamanlarda gerilim polisiye okumadığımı da varsayacak olursak sanırım bu sıra biraz adrenalin yaşamak iyi gelecek. 

Kitabın konusu yine ilginç görünüyor. İki kadın cinayeti ancak cesetler üzerinde açılan yaraların neden dolayı açıldığının belirsiz olması. Elimizde yine psikopart bir katil ve bu cinayetleri çözmeye çalışan bir polisimiz var.

Doğan Kitap yayınlarından çıkan Leopar isimli kitap sayfa sayısı bakımından da oldukça doyucu görünüyor. Alınacaklar listesine ekledikten sonra okunmak için sırada bekleyen yüzlerce kitabın arasında yerini alıyor. Her zamanki gibi ne diyoruz. Benden önce okuyanlar olursa tabii ki de yorumlarını bekliyoruz. 

Keyifli Okumalar Dilerim.

Tanıtım Bülteninden

Oslo’da iki kadın ölü bulunur; nasıl açıldığı belirlenemeyen yirmi dört yarayla kendi kanlarında boğulmuşlardır. Bir seri katilin işine benzeyen bu cinayetler kısa zamanda basının ilgi odağı olur. Ortada bir ipucu yoktur, polisin eli kolu bağlıdır ve onlara yardım edebilecek tek kişi, Harry Hole Hong Kong’da inzivaya çekilmiş, Kardan Adam vakasının travmasından kurtulmaya çalışmaktadır.

Babasının ağır hasta olduğunu duyan Harry gönülsüzce Oslo’ya döner. Katil elini yeniden kana bulayınca soruşturmaya dahil olmaktan kendini alamaz. Ve çok geçmeden hem mesleki yeteneklerini, hem de kişiliğini sınayan bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar.
Leopar’ın gerilimi hiç düşmeyen hikâyesi, nefes kesen sürprizleri ve kestirilmesi güç ihanetlerle dolu çatışmaları tek kelimeyle... enfes.”        
The Independent


Basım Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 720

Doğan Kitap

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder