12 Nisan 2016 Salı

Işıl'ca - BekirMerhabalar

Duygu, Ali’m derken sıra geldi ağır abi Bekir’e. Bekir için ne desem bilemiyorum. İnsan da bu kadar sabır pes doğrusu. Sabır taşı olsa emin olun çatlardı. Ateşli Selma'sını beklerken adam resmen yaşlandı.

Kitap Bekir’in askerlik anıları ile başlıyor. Öyle ki talihsiz Bekir askerde Durmuş ve Dursun ikilisi ile sınanıyor. Karadeniz'den kaçıp da askerde kafa dinlemek isteyen Bekir'i maalesef bu meşhur ikilimiz yalnız bırakmıyor.Her defasında onların yaptıkları pislikleri temizlemek ona düşüyor. İnsan bahtsız bedevi ise askerde de olsa, normal hayatında da olsa şansızlıklar devam ediyor. Yalnız burada belirtmeden edemeyeceğim, her ne kadar Durmuş ve Dursun kardeşler Bekir'in canına yetmiş olsa da, bunlarda en az Bekir kadar sağlam. İnsanın böyle dostları olsun da daha ne olsun. Yalnız korktukları tek kişi olan Hacer Ana'yı yani analarını da bol bol okuyoruz. Hacer Ana'yı bu kadar seveceğimi düşünmemiştim. Karakterine, olayları çözmesine hayran kaldım.

Duygu kitabından Bekir'in Sedat ile askerde tanıştıklarını biliyorduk ancak daha detaylı anlatılmış olması çok güzeldi. Bu kitapta Sedat'a bir kez daha aşık oldum. (Kocam duymasın) O nasıl bir insandır öyle. İnsanın 7/24 onunla olası geliyor. 

Bekir'in Selma ile olan aşklarının başlaması da bambaşka bir olay. Açıkçası Işıl Hanım burada bizleri biraz ters köşe yapmış. Bu şekilde bir yakınlaşma beklemiyordum. 

Selma'nın babasının kızını vermeme inadı, Bekir'in ölsem de alacağım inadı ve Selma'nın da ölürüm de bu evden gelinliksiz çıkmam inadı yüzünden geçen seneler insana gerçekten böyle bir aşk var mıdır? sorusunun sorulmasına neden oluyor.

Kitapta Duygu'nun kaçırılması, bulunması, Duygu'nun iyileşme süreci, Bekir ve Alim'e nasıl alıştığını da detaylı olarak okuyoruz. Alim'in Bekir ile olan samimiyetinin nasıl başladığı, Bekir'in Duygu'ya olan babacan tavrı. Kısacası hepsi birbirinden güzeldi. Laf aramızda Bekir'de çok sağlam ve aşık olunası. 

Fakat Işıl Hanım'a buradan sesleniyorum. Duygu, Ali'm ve Bekir. Bu üç kitabı çıkardın da biz beklemekten helak olduk. SEDAT ne zaman raflarda. Bu kadar anlatılandan sonra Sedat'ı da ayrı bir kitapta doya doya okumak hakkımız diye düşünüyorum. Peki siz değerli okuyucular. Sizce de bu kitabın çıkmaması ya da gecikmesi haksızlık değil mi? Cevaplarınızı bekliyorum.

Ve Bekir Candı. Ali Kandı. Sedat kesinlikle Aşktı.

Keyifli Okumalar Dilerim.

Tanıtım Bülteninden

Yaşam, Umut Üzerine Kurulan Camdan Bir Dünya… Aşk; Bekir’in kaderine yazılmış bir vuslattı ve savaşmadan bu aşka ulaşamayacaktı. Yıllar boyu sadakatle savaşacak, ruhunun karanlığını aşkıyla aydınlatacaktı... Her şeye rağmen sabırdı aşkı... Ne geçmişi... ne geleceği... ne umutları yön verecekti hayatına. Dua olacak bir cümle girecekti ailem diyeceği insanlarla birlikte karanlık çökmüş öksüz ruhuna... İyiyim... İyiyiz... Biz hep iyi oluruz. Yıllarca içini kemiren kimsesizliğe, ailem diyeceği, uğruna canını vereceği insanlarda bulduğu sevgi cevap verecekti. Kan olmak değildi mesele... Mesele can olmaktı...

Basım Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 464

İndigo Kitap

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder