Ana içeriğe atla

Merve Özcan - Gözlerini Haramdan Sakın Kitap TanıtımıMerhabalar

Bugün öyle bir blog yazasım, sizlere yeni yeni kitaplar tanıtasım var sormayın.
Yine dün raflarda yerini almış, aşkın ve polisiyenin iç içe girmiş olduğu bir kitapla karşınızdayım. Merve Özcan ve Gözlerini Haramdan Sakın.Öncelikle itiraf etmeliyim ki ismi beni çok etkiledi. İçeriğine bakmadan önce insanın gözlerini kendisine haram olanlardan sakınması gerektiğini düşündüm ama hangimiz ne kadar yapabiliyoruz? tartışılır. Ucu açık bir konu ne de olsa. Neyse dağıtmadan devam edeyim.

Kitap satış sitelerinden yorumları okudum ancak bu yorumların çoğu wattpad üzerinden yayınlanmış hikayeleri okuyanlar ve kitap olup raflara yerleştiğinde sabırsızlıkla kağıt kokusu ile buluşmayı bekleyenlere ait. Bu nedenle malum wattpad hikayelerinde olumlu yada olumsuz her türlü yorumla karşı karşıya kalabiliyoruz ki beğenmek göreceli bir kavramdır. Ancak ben tanıtım bültenine göz attığımda klasik bir aşk hikayesi okuyacağımızı düşünsem de yazar işin içine polisiye eklemeyi ihmal etmemiş ve bizi azıcık heyecanlandırmak istemiş. Bakalım gerçekten bu işi başarabilmiş mi? Okuyalım görelim. Merve Özcan gerçekten Gözlerimizi Haramdan Sakınmamız konusunda ikna edebilmiş mi? 

Yalnız küçük bir not eklemeden edemeyeceğim. İnsan gerçekten aşıksa ve severse,seviyorsa gözü başkasını görmez. Böylelikle zaten haramdan sakınmış olur. 

Herkese keyifli okumalar dilerim.

Tanıtım Bülteninden


Aşk, polisiye, imkânsızlıklar…

İnandığı değerlere sadık kalmaya çalışan yakışıklı bir polis ve onun aksine rahat bir hayat tarzına sahip güzel bir kız; Ömer ve Betül…
Biri işine, ailesine ve değerlerine sadakatle bağlı, kendi küçük ve muhafazakâr dünyasında mutlu… Diğeri ailesi sürekli seyahatlerde olduğu için yalnız; bütün hayatı eğlenmek, gezmek, arkadaşlarıyla vakit geçirmek olan bir hayalperest…
İki farklı dünya, iki farklı insan; yolları pek de hoş olmayan bir şekilde kesişiyor. Betül hem Ömer’i ve sert mizacını anlamaya ve bir şekilde de onun farklı dünyasına girmeye çalışırken, hem de kendi hayat tarzını, aile ilişkilerini ve gerçek arkadaşlığı sorguluyor.
Ve Betül’ün tek taraflı ilerleyen bu ilgisi, Ömer’in “Benden uzak dur,” ihtarlarına uymayıp bir çatışmanın ortasında hedef noktası olmasına zemin hazırladığındaysa artık her şey için çok geç oluyor.
Peki ailesine, farklı yaşam tarzlarına ve yaşadıkları tüm zorluklara rağmen Betül’ün aşkı mutlu sona erecek mi?
Eğlenceli bir dil, heyecanlı bir bekleyiş ve tüm imkânsızlığına rağmen yoğun bir aşk hikâyesi…


Basım Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 512

Portakal Kitap

Timaş Yayın Grubu

Yorumlar