Ana içeriğe atla

Sarah Ockler - Kırık Kalpler Kitap TanıtımıMerhabalar

Aralık ayı başlarında raflarda yerini alan dokunaklı olduğunu düşündüğüm aile ve aşk konularının da iç içe işlendiği yepyeni bir kitap Sarah Ockler Kırık Kalpler.
Arka kapak tanıtımından da anlaşılacağı üzere Jude'nin yaz tatili geçirmek için kendisini hasta Alzheimer hastası olan babasına adar. Onun motosikletini tamir ettirip hafızasını geri getirmek istemektedir. Peki ya aşk bunca sorunun içinde hikayenin neresindedir? Kırılan kalbe rağmen insan yeniden kalbini yeni sevdalara açabilir mi? Ya yelken alınan yeni kalpler yanlış limansa?

Kitap tanıtımı yapmadan önce yaptığım kısa araştırmalar sonucunda olumlu okuyucu yorumlarıyla karşılaştım. Her ne kadar hikayenin içinde aşk olsa da asıl konu ağırlığının ailevi nedenler olduğunu da söyleyebiliriz. Bakalım bizi bu hikaye nerelere götürür? yada okurken bizden neler götürür ya da getirir? Bunu hep birlikte göreceğiz. 

Keyifli Okumalar Dilerim.

Tanıtım Bülteninden


Her şey kalp kırıklığına işaret ettiğinde, aşkın iyileştirici gücüne inanabilir misiniz?

Jude ablalarından çok şey öğrenmişti ama en önemlisi, Vargas erkeklerinden uzak durması gerektiğiydi. Bir Vargas erkeğini sevmenin yol açabileceği felakete, gözyaşlarına şahit olmuş ve ablalarıyla birlikte bir yemin etmişti: Asla bir Vargas’la birlikte olmayacaktı.
Jude yaz tatilini hasta babasının klasik motosikletini tamir ederek onu yeniden hayata bağlamaya adamıştı, ki bu da, bu işten anlayan birisini bulması anlamına geliyordu. Bulduğu kişinin sevimli bir çocuk olması Jude’un suçu muydu? Ve şaşırtıcı derecede tatlı? Ve ayrıca Vargas?
Jude kendi kendine Emilio ile aralarında geçenlerin tamamen motorsikletle ilgili olduğunu söylüyordu. Ablaları asla bu durumu öğrenmeyecekti ve ayrıca Jude, Vargas erkeklerinin flörtöz hareketlerinin kilometrelerce uzaktan fark edebiliyordu, asla bir tanesine aşık olmazdı. Fakat işler Jude’un planladığı gibi gitmiyordu, tarih tekerrürden ibaretse kendisi hızla bir felakete doğru koşuyor demekti, tabii eğer ablaları yanılmamışsa...
“Dokunaklı bir baba-kız hikâyesi, gerçekçi aile sorunlarıyla ve Jude’un ailesi içinde kendi yerini bulma arzusuyla daha da güçlü hale getirilmiş.” ━Kirkus Reviews
“...Ockler’ın Jude’un babasının hastalığına yaklaşımı son derece gerçekçi ve trajik. Hikâyenin şiirsel anlatımı Jude’un yaşadığı karmaşık duyguları okurların kendi içlerinde hissetmelerini sağlıyor.” ━Publishers Weekly


Basım Yılı : 2015

Sayfa Sayısı :352

Yabancı Yayınları

Yorumlar