Ana içeriğe atla

Kristin Hannah - Ay Bahçesi Kitap Tanıtımı

Merhabalar

Beni tanıyanlar bilirler koyu bir Kristin Hannah okuyucusuyumdur. Kitaplarını kaçırmadan alırım.
Zaten Kristin Hannah ile tanışmama vesile olan sevgili ablama sonsuz minnettarım. Böylesine güzel yazan yazarlar pek nadir maalesef.

Bugün de sizlere yeni çıkan Ay Bahçesi isimli kitabını öneriyorum. Kristin Hannah ne yazarsa yazsın kesinlikle okurum. Başlarda kitapları sıkıcı gelse de; -ki bir arkadaşıma Kış Bahçesini verdiğimde çok sıkıldım demişti ve ben de devam etmesini söylemiştim, bitirdiğinde ise o neydi öyle şeklinde bir yorum yapmıştı- birden artan tempo ile kendinizi kitabın sonunda buluveriyorsunuz. 

Kristin Hannah kitaplarında dostluk, sevgi ve aşkı öyle güzel işliyor ki okumaya doyamıyorsunuz. Bence Ay Bahçesi de tanıtım yazısından anladığım kadarıyla bizleri yine bambaşka bir dünyaya sürükleyecek. 

Kapak tanıtımı sanki Ateş Böceği Yolu ve Ateş Böceğinin Şarkısını anımsatsa da sanırım bu kitaplarla alakası yok. Kristin Hannah bizleri yine büyülemeye devam edecek gibi görünüyor.

Hepinize keyifli okumalar diliyorum.

Tanıtım Bülteninden

Aşk, masumiyet, fedakârlık ve inançla örülmüş bir peri masalı… Kim olduğunu ve ıssız Maine sahillerine nereden geldiğini bilmeyen Selena kendini yabancı yüzlerin arasında kaybolmuş hisseder. Bu tanımadığı dünyada sadece tek bir kişi ona huzur verir; kendisi gibi yalnız olduğunu gözlerinden okuyabildiği Ian Carrick… Eskiden son derece başarılı bir doktor olan Ian, insanları iyileştirme arzusundan vazgeçmesine neden olan telepati yeteneği yüzünden toplumdan uzak bir yaşam sürdürmeye karar vermiştir. Ancak Ian bu doğaüstü yeteneğini Selena’nın üzerinde kullanamaz. Genç kadın, masumiyeti ve güzelliğiyle Ian’ın aklını başından almakla kalmayıp karanlığı ışıkla, sessizliği kahkahalarla yok eder. Onun sayesinde Ian hayata ve kendine yeniden inanmaya başlar. Fakat geçmişten çıkagelen gizemli bir gölge, bu büyük aşkı ve Selena ile Ian’ın kurduğu hayalleri yıkmakla tehdit edecektir. 

“Kristin Hannah’nın aşk romanları değerli mücevherlerden farksız!” 
 Romantic Times 

“Ateşböceği Yolu’nun yazarı Hannah aşkı sevgi ve inançla kaleme alıyor.” Luanne Rice “Hikâye dokunaklı bir sonla bitiyor fakat Hannah’nın o muhteşem dili, merak uyandıran karakterleri ve okuyucuyu olayların içine çekebilme becerisi, üstüne bir tutam da doğaüstü yetenek eklenince kitabı gerçekten okunmaya değer kılmış.” Library Journal “Kristin Hannah tam anlamıyla müthiş bir hikâye anlatıcısı.” 

Basım Yılı : 2005

Sayfa Sayısı : 384

Pegasus Yayınları

Yorumlar