11 Mart 2015 Çarşamba

Nicci French - Kusursuz İçgüdü
Kitabı bitirdiğinizde aklınızda oluşacak soru: Siz eşinizi gerçekten iyi tanıyor musunuz? 

Ellie Faulkner kocasını çok seven bir kadındır. Ancak bir gün aldığı korkunç haberle yıkılır. Eşini Gwen korkunç bir kaza da ölmüştür ve tek gerçek bu da değildir.Yanında sevgilisi de vardır.
Ellie kocasının ölüm haberine mi üzülsün yoksa sevgilisi olmasını mı hazmetsin bilememektedir. Kocasının onun aldattığı gerçeği günlerce beynini yemiş olsa da bu duruma inanmaz.

Tüm deliller sayesinde polis korkunç kaza da kocasının sevgilisi ile öldüğüne dair tutanak tutsalar da Ellie kocasına sonsuz güvenmektedir ve bu dosya böyle kapanamaz diyerek olayı araştırmaya başlar.

Kocasının özel eşyalarını,maillerini çalıştığı yeri kısaca her yeri didik didik etmesine karşın bir şey bulamaz. Durum gayet normal görünmektedir.Kocasının düzgün giden bir hayatı vardır. Ancak araştırma sırasında etrafındaki kişilerin tuhaf davranışlarıyla kendini bambaşka bir dünya da bulur. 

Kendi kimliğini gizleyerek girdiği bu tehlikeli oyunda aslında hiç bir şey göründüğü gibi değildir. Araştırmaları sırasında bir de cinayete tanıklık edince işlerin gerçekten de tahmin ettiğinden daha derin boyutlarda olduğunu görür. Acaba kocası gerçekten kaza da mı ölmüştür yoksa.......

Nicci French'in Kusursuz İçgüdü kitabını okurken her sayfasında gerilimi yaşıyorsunuz. Ellie kazayı ve daha da önemlisi kocasının ona ihanet edip etmediğini araştırırken her sayfa da karşınıza çıkan acabalar sizi daha da kitabın derinlerine çekiyor. Hele ki kitabının sonunda çıkan sonuç ise tamamen tahmin edilemez, bu kadar da olmaz dedirten türden. 


Tanıtım Bülteninden


Eşini korkunç bir kazada kaybeden Ellie Faulkner’ın dünyası, aldığı bu haberle başına yıkılır. Bu da yetmezmiş gibi eşi Gwen’in arabada yalnız olmadığı tespit edilmiştir: Kaza esnasında yanında bir kadın vardır.

Polis de dâhil olmak üzere herkes bu kadının Gwen’in metresi olduğunu düşünse bile Ellie, tüm bu dedikodulara kulak tıkar. Olanları kabullenip sessiz sedasız hayatına devam etmeye hiç niyeti yoktur. Kocasının kendisini aldatacağına inanmayan Ellie, arabadaki kadının kimliğini ortaya çıkarmayı kafaya koymuştur. Bu kaza ile üzeri örtülmek istenen gerçek hikâyeyi öğrenmeye karar verir ve kendini tehlikenin kucağına atar. 

Elindeki tek silah ise içgüdüleridir. Sinsi tuzaklar, akıl karıştıran oyunlar ve bir cinayet…

Sayfaları çevirdikçe daha da kalınlaşan bu esrar perdesini aralamak hiç de kolay olmayacak.


Sayfa Sayısı : 392
Basım Yılı : 2013

Sonsuz Kitap

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder