10 Mart 2015 Salı

Debbie Macomber - Küçük Mucizeler Dükkanı (Blossom Sokağı Serisi-1)
Blossom Strret diğer adıyla Blossom sokağı serisinin ilk kitabı Küçük Mucizeler Dükkanı.

Lydia Hoffman hayatını kanserle mücadele ederek geçirmiş ve sadece babasının desteği ile bu hastalığı yenmiş biridir. Hayatı hiç kolay geçmemişken artık kendisi için bir şeyler yapması gerektiğini düşünür ve hayalini kurduğu ancak hastalığı nedeniyle gerçekleştiremediği örgü ve yüncü dükkanı açar ve artık Bir Yumak Mutluluk Lydia'nın umudu,hayata bağlanma nedenidir.


Tüm umutlarını bu dükkana bağlamıştır ve burayı ayakta tutmak zorundadır. Lydia'nın ablası kardeşine karşı her zaman katı tutumları olmuş biridir ve bu dükkan açılışını da onaylamaz. Ancak Lydia ile sonrasında bazı nedenlerden dolayı kendini dükkanda ona yardım ederken bulur.

Lydia'nın örgü kursları açmasıyla dört kadının hayatı burada kesişir. Jacqueline Donovan hayatı boyunca doğru dürüst gülmemiş biridir ve zengin biridir. Oğlunun istemedikleri biriyle evlenmesi ve üstelik birde gelininin hamile kalması üzerine çok sinirlenir. Çünkü gelini onun istediği gibi biri değildir ve boşanmalarını beklemektedir.Her ne kadar gelinini sevmemiş olsa da bu durum da yapılacak bir şey olmadığından iyi bir babaanne olmak ümidiyle örgü kursuna yazılır.

Carol Girard; senelerce çocuk tedavisi görmüş ancak bir türlü çocuğu olmamış biridir. Örgü kursunun ilanını ve ilk olarak da bir bebek battaniyesinden başlayacaklarını öğrenen Carol, büyük bir umutla kendini kursa da bulur. Belki de bir umut çocuğu olacaktır.

Alix Townsend; hayatta yalnız başına kalmış, hırçın,asi ve değişik bir kızdır. Para sıkıntısı çekmiş ve ayakta kalmak için hayat mücadelesine devam etmiştir. Ancak bir gün mahkeme kararıyla topluma faydalı işler de çalışması için hüküm verilir ve Alix kendini Lydia'nın dükkanında örgü örerken bulur.

Bu dört kadının hayatları burada kesişirken, kendi hayatlarını birbirlerine anlatmaya ve dertlerini paylaşmaya başlarlar. Herkes diğerinin hikayesinde kendinden bir şeyler bulur. Hayatları akıp giderken onları bekleyen sürprizlerden ise hiç birinin haberi yoktur.

İlk başlarda kitap örgü içerikli gibi düşünülse de aslında ders çıkarılması gereken çok fazla konu var. Hayata dair anlatımlarıyla Debbie Macomber yine kalemini konuşturmuş. Serinin ilk kitabı Küçük Mucizeler Dükkanı'nı okuduktan sonra zaten devamını okumak isteyeceksiniz. Diğer kitaplarında da bir önceki kitabında anlatılanların hayatlarından devam da bulacaksınız. Kısacası okuyun,tavsiye ediyorum kesinlikle pişman olmazsınız.


Tanıtım Bülteninden

Kitapları bütün dünyada 140 milyondan fazla satan ve birçok dile çevrilen Debbie Macomber, yürek ısıtan romanlarıyla şimdi de Türkiye'de..


"Artık o eski tasasız kız değilim. Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü hayatın ne kadar değerli olduğunu öğrendim... Hiçbir şeyi, özellikle de hayatı hafife almaz oldum. Artık hiçbir günümü boşa geçirmiyorum. Çektiğim acıların karşılıklarının olduğunu öğrendim..."Hayatın içinden dört güçlü kadın...
Küçük mucizeler, büyük umutlar 
Ve dostluğun iyileştirici gücüne dair sımsıcak bir hikâye...
Bu kitapta mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız! 


Sayfa Sayısı : 480

Basım Yılı : 2012

Martı Yayınları