Ana içeriğe atla

Cora Carmack - İlk Defa

Merhabalar

Bliss üniversite son sınıfta tiyatro bölümünde okumaktadır.
Okulu bitirdikten sonra da tiyatro konusunda  ne olmak istediği ile ilgili tam kararını verememiştir.

Fakat Bliss için bundan daha önemli bir sorun vardır.Bakiredir ve üniversiteyi bu şekilde bitirmek istememektedir.Bu durumu yakın arkadaşı Kelsey ile paylaştığında bir plan yaparlar ve yakışıklı birini ayarlamak üzere bara giderler.

Bliss Kelsey'in barda önerdiği hiç kimseyi beğenmez. Kaldı ki Bliss zaten korkmaktadır. Ne yaparsa yapsın Kelsey'in elinden kurtulmaz ve tuvalete gitmesi gerektiğini söyleyerek Kelsey'in yanından ayrılır. Bu sırada Garrick ile tanışır. Tiyatro ve Shekespeare üzerine başlayan konuşmaları yakınlaşmalarını sağlar. 

Bliss hayatının erkeğini bulduğunu düşünerek bardan Garrick ile birlikte çıkar. Fakat Bliss kendini iyi hissetmediği gibi beraber gittiği adam da yan bloğunda oturmaktadır.Bu durum Bliss'in daha da rahatsız hissetmesine neden olur. 

Garrick'in evinde yakınlaşmalarından sonra Bliss yapamayacağını anlar. Bahaneler uydurarak Garrick'i yatakta tek başına ve üstelik çırılçıplak halde bırakarak  kaçar.

Ertesi gün olanlar olur ve tiyatro dersinde karşısında gözlerini dikmiş onu izleyen hocası dün gece yatakta bıraktığı kişidir.

Bliss Kelsey'e bundan sonra derslere girmeyeceğini söylese de Kelsey onu ikna etmeyi başarır. Bliss'in diğer yakın bir arkadaşı olan Cade ve üniversiteden arkadaşları bir gece çok içkili halde Bliss'in evinde kalırlar. O gece oynanan şişe çevirmece oyunu sonrasında Cade'in Bliss'i öpmesi gerekmektedir ancak bu öpücük hiç de arkadaşça değildir. Bliss bunu anladığında da Cade ile ilişkileri eskisi gibi olmayacaktır.

Bliss Cade'in kendisine ilan-ı aşkından sonra Garrick ile Cade arasında kararsız kalır ve bundan sonra gelişen olaylar Bliss için zor olacaktır.

Romantik komedi sevenlere güzel bir kitap. Eğlenerek okuyacağınız türden. Hatta tatil kitabı bile diyebilirim. Cora Carmack İlk Defa kitabını okurken gerçekten çok eğlendim. Sizin de eğleneceğinize eminim.

Tanıtım Bülteninden

İlkler Asla Unutulmaz...

Üniversitenin tek bakiresi olarak mezun olmak istemeyen Bliss hızlıca birini bulup bu işi çözmeye karar verir. Mümkün olduğunca çabuk... Tek gecelik bir ilişki... Bliss o kişiyi bulur ancak gerçekten gülünç bir bahaneyle onu yatakta bırakarak kaçar. Ertesi gün sınıfa giren yeni tiyatro öğretmeni ona çok tanıdık geliyordur. Bliss tam sekiz saat önce onu yatakta bırakmıştır... Yalnız... Çıplak...


Sayfa Sayısı : 280

Basım Yılı : 2014

Pena Yayınları

Yorumlar