Ana içeriğe atla

Esra Pakkan - Yanılgı


Merhabalar

Esra Pakkan ve Yanılgı.
Kitapları okurken yaşayan biri olarak tek söyleyebileceğim bu kitapta kızdım,ağladım hayır bunu da yapma artık dedim ve Zehra'yı bulup aklını başına al ne yapıyorsun artık bu kadar da olmaz demek istedim.

Kitap yazar tarafından okumam için gönderilmişti. Esra Hanım'ın bana tek söylediği okuyun sonrasında konuşalım. Ancak okumaya başlamamla kitap beni öyle bir sardı ki Esra Hanım'la yazışmaya başladım. Zehra'ya ne kadar kızdığımı, Murat'a olan öfkemi tek tek dile getirdim. Nitekim kitap bittiğinde çok can alıcı bir noktada kalmıştı ve bende yazara şunu söyledim. Tahmin ettiğim gibi sizin hayatınız değil mi?

Yanılgı kitabının ana konusu insanın vicdanına oynayan biri yüzünden hayatını mahveden ve bu uğurda ana vatanını terk edip yurt dışına yerleşen, ancak burada da her günü diğerinden berbat geçen ve kocası olacak karakter yoksunu Murat yüzünden başına gelmedik kalmayan Zehra'nın hikayesi. İnsanın okurken bu kadar da olmaz diyeceği türden bir yaşam öyküsü. Zehra'nın hikayesi gerçekten insanın içini burkuyor ve yürek dağlıyor. Hadi be artık çek git dediğimiz nokta da bile çekip gitmiyor. Yüreğindeki yaralar, anne-baba ve vatan hasreti onu daha da kavuruyor. Sonuç mahvolmuş bir hayat. 

Esra Pakkan'ın Yanılgı kitabını okurken sıkılmıyorsunuz. Yazar o kadar sığ, akıcı ve insanı sonuçlara götüren bir dille kaleme almış ki keşke daha uzun yazsaydı dediğim bile olmadı değil. Yalnız müjdeli bir haber verelim yazarın devam kitabı çıkacak. Zaten kitap öyle bir nokta da bitti ki; Zehra'ya ne oldu sorusu beyninizi kemiriyor.

Esra Pakkan genç bir yazar olmasıyla beraber keşke kendi hayatını değilde başka şeyler yazabilseydi. Bu kadar dokunaklı bir hayatı kendisi değil, bence hiç kimse hak etmiyor. Umarım devam kitabından sonra çok daha güzel , hayatında yağmur damlaları değil de, güneşin açtığı günlerini bizimle paylaşır. 
Yolun açık olsun Esra PAKKAN.

Tanıtım Bülteninden

"Bir genç kızın hayallerinin en doruk döneminde karşılaştığı erkek için her şeyi feda ettiği bir dünyada, kendisini büyük hayal kırıklıkları içinde bulması, çokça rastlanan bir trajediyi dile getiriyor. Bir çok okuyucu bur romanda ya kendisini ya da tanıdığı bir çok kişiyi görecektir."
-Metin Bobaroğlu-

Yorumlar