Ana içeriğe atla

Debbie Macomber - Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var

Merhabalar

Debbie Macomber her zaman dostluk, aile ve arkadaşlık hikayeleri yazan ve yazdıklarıyla milyonlarca kişinin beğenisini kazanıp, kitapları da bir çok dile çevrilen bir yazar olmasıyla tanınır.
Başlangıç olarak kendisini Küçük Mucizeler Dükkanı ile tanıdık. Blossom Sokağı hikayeleriyle içimizi ısıttı ve son olarak yazdığı Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var kitabı ile de ısıtmaya devam ediyor.

Katherine O'Conner hayatını kazanmak için iş başvuruları yapıyor ve aynı zamanda da yaşamını devam ettirebilmek adına boş kalan vakitlerinde French Kafe'de zamanı olmayan yada mektup yazma işinden anlamayan insanların Noel mektuplarını yazıyordur.  Kafenin bir diğer daimi müşterisi olan Wynn Jeffies ise yazdığı çocuk kitabı ile ün yapmış bir çocuk psikoloğudur. Ancak Katherine'ne göre bu doktorun düşünceleri yanlıştır. Başta ikizleri olan kız kardeşi de olmak üzere herkes doktorun hayranıdır ve dediklerini harfiyen uygulamaktadır. Ancak doktorun savunduğu bir diğer olgu ise Noel baba diye birşey olmadığı yönündedir ve Katherine bu duruma şiddetle karşı çıkmaktadır. Nitekim kafede mektup yazdığı bir gün duygularına hakim olamaz ve doktorla tartışarak yolları kesişir. Bundan sonrası artık Katherine için bir dönüm noktası haline gelmiştir. Zamanla ikili arasında yakınlaşmalar başlarken doktorun bazı konularda da fikri değişmeye başlar. İkili bir dargın bir barışık hayatlarına devam ederken olaylar bakalım ikiliyi ve çevrelerindeki insanları nasıl etkileyecek?

Debbie Macomber kitaplarını eğer hâlâ okumadıysanız okumanızı tavsiye ediyorum. Yazım dili ve olayları anlatımı, kitaplardaki hikayeleri okurken sizi içine çekmesi gerçekten kaçınılmaz. Kimilerine göre, sıradan yazıyor deseler de bu kadar çok dile çevrilmişse ve ülkemizde de halen çıkan kitapları Türkçe'ye çevrilerek en çok satanlar listesinde satıyorsa bence bu bir tesadüf değildir.Yakın çevremden arkadaşlarıma okumaları için diğer kitaplarını verdiğimde aldığım olumlu tepkilerde bunu kanıtlıyor. 

Blossom Sokağı hikayelerini ve karakterlerini okumak gerçekten çok keyifliydi. Sırada Cedar Cove serisi, yeni hayatlar, yeni hikayeler var.

Tanıtım Bülteninden

Otuzlu yaşlardaysan Noel Baba yoktur. Beş yaşındaysan vardır. Ama umut her yaşta seninledir.

Katherine O'Connor vaktinin çoğunu Blossom Sokağı'ndaki French Cafe'de başkaları için Yeni Yıl mektupları yazarak geçiren, bir taraftan da tamzamanlı iş arayan genç bir kadındır. Zamanla,mektup yazma işi onun için yeni bir kariyeredönüşmeye başlamıştır.

Çocuk Psikoloğu Wynn Jeffries de tıpkı Katherine gibi, aynı kafede vakit geçirmekten keyif almaktadır. Genç kadın onunla tanışmamıştır bile ama kitabında Yeni Yıl geleneklerinin çocukları kandıran saçmalıklardan ibaret olduğunu savunduğu için Wynn'den hoşlanmamaktadır. İkisinin yolları, devamlı gittikleri bu mekânda kesişir. İlk başlarda, anlaşamadıkları konusunda anlaşırlar. Ancak onları yakınlaştıran asıl sebep birbirine zıt iki insan oluşlarıdır. Henüz fark edememiş olsalar da bunu anladıklarında aşk çoktan kapılarını çalmış olacaktır. Tabii eğer âşık olmaktan korkmayıp o kapıyı açmaya cesaret edebilirlerse…

"Debbie Macomber'ın kaleminden her zamanki gibi dokunaklı ve bilindik ama bir o kadar farklı bir hikâye… Kışın soğuğuna inat sımsıcak bir Yeni Yıl romanı."
-Romantic Times-

"Debbie Macomber hayranları bu romanı okurken Katherine ve Wynn arasındaki diyalogların nereye varacağını merak ve heyecanla takip edecekler. Macomber her zamanki gibi kalplere dokunan karakterler yaratmayı başarmış."
-Times Record News-

"Yeni Yıl yeni başlangıçlarla birlikte gelir. Debbie Macomber'ın bu umut ve aşk kokan romanını okuyarak yeni bir yılı karşılamak başlangıçların en güzeli olacak."
-Chicago Tribune-

Sayfa Sayısı : 226

Basım Yılı : 2014

Novella Yayınları

Yorumlar