Ana içeriğe atla

Asude - Pabucumun Ajanı 1


Merhabalar

Her gün düzenli olarak kitap sitelerini ziyaret ederim.
Yeni çıkacak kitapları takip eder, özellikle de yeni yazarlara ve aralarında komedi tarzı olanlar varsa arka kapaklarını okuyarak alınacak kitaplar listeme kaydederim. Yine böyle bir sabah oldu Asude ve Pabucumun Ajanı kitabıyla tanışmam.

Arka kapağını okuduğumda kesinlikle gülmekten ağzımı kapatamıyordum. Çok eğlenceli bir kitap olacağını anlamıştım ve çıkış tarihini sabırsızlıkla beklemeye başladım. Kitap çıktığı gün kitapevinden almamla okumaya başlamam bir oldu. Kesinlikle doğru karardı.

Pabucumun Ajanı hayatında herşeyin ters gittiği Deniz ve Kurumsal Kasıntı tabir ettiğimiz Tuna'nın hikayesini bizlere esprili bir şekilde anlatıyor. Deniz 'in iş görüşmelerinden sürekli reddedilmesi sonucu canı burnuna gelmiştir. İşsizlik ve her gittiği kapıda tecrübe lafı o kadar canını yakmıştır ki; kendisine bir cv hazırlamaya karar verir. Ancak bu normal cvler gibi değildir. Bu cv' yi alıp gördüğü ilk holding binasına dalar ve bundan sonrasında kahkalar bizi bekler. Holdinge dalması aslında Tuna'nın hayatına badozlama dalması anlamına da gelmektedir. Aslında cv vermesindeki amaç tamamen farklıyken olaylar bir anda beklemediği şekilde kendine dönmeye başlar ve Deniz tamamen işin içinden çıkılmaz bir halde kendini Üstüner Holding' de çalışırken bulur. Peki ya sonrası.....

Tabiki sonrası ve daha fazlası Pabucumun Ajanı 1 kitabında. Bu arada size ufak da bir tüyo vermeden geçemeyeceğim. Deniz'in yazdığı cv bölümünü okurken gülmekten kendinizi alamayacaksınız. Hoş ben bütün bir kitap boyunca gülmekten ağzımı kapatamadım ya.

Ancak kitap öyle bir noktada bitti ki ; bir çok soru işareti ile kalakaldım. Sürekli ben ve Pabucumun Ajanı okurları ikinci kitabı sabırsızlıkla beklemeye başladık.Neyse ki uzun süre geçmeden ikincisi çıktı da soruların hepsinin cevabı aldık.

Son zamanlarda gülmeye ve farklı bir şeyler okumaya karar vermişseniz bence Pabucumun Ajanı kitabı tam size göre. Eminim ki pişman olmayacaksınız.

Tanıtım Bülteninden


Ben Deniz Akın; Fiyasko Birlik Başkanı, yirmi beş yaşında, babasının kızı, annesinin kız kurusu, ekonominin niteliksiz iş gücüyüm. Klasik bir dünyalı, yurdum insanı, fazlaca dağınık ve meteliğe kurşun değil, ancak palavra sıkan beş parasız biriyim.

Tuna Üstüner ise 'Enler' listesinin zirvesinde bir yakışıklı, holdinglerin genç veliahdı, titiz ve disiplinli tam bir Kurumsal Kasıntı. Ben bir enkazsam o bir saray, ben bir köleysem o bir kral, ben bir esintiysem o bir tufan. Ve o benim hem felaketimin, hem de kurtuluşumun adı.

Bizim hikâyemiz nefretle başlayıp, şiddetle devam ederek, aşkla yol aldı. Beni şirketinden kovması hiçbir şey ifade etmiyordu, çünkü kanunlar bizi birbirimize mecbur bırakmıştı. Tuna her gün beni görecek ve ben her gün onun aşkıyla savaşacaktım. Bu aşk çıkmazının ortasında onu mahvetmek için tutulan bir ajan olduğumu ise çoktan unutmuştum.
Hem de onunla evlenecek kadar!Sayfa Sayısı : 655Basım Yılı : 2014Ephesus Yayınları

Yorumlar

  1. Nasıl ihtiyacım var gülmeye son zamanlarda o kadar çok arayış içindeydim ki beni güldürecek bir kitap istiyordum.Bende kitap listeme ekledim.Ben sabırsız bir insan olduğum için ikinci kitabı bekliyemezdim çıkmış olması da iyi oldu ☺️👍 Teşekkürler 😊

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben bu kitaba gerçekten çok güldüm. Hele bir cv var ki beni benden aldı. Kesinlikle kafa dağıtıcı. Sevgiler :)

      Sil

Yorum Gönder

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.