Ana içeriğe atla

Kimberley Freeman - Deniz Feneri Koyu Kitap Tanıtımı

Bilemeyiz, belki de karanlıklardır bizi ışığa kavuşturan ve o ışığa tutunmamızı sağlayan…
“Belki de kırılmıştır kalbim. Bildiğimiz anlamda kırık bir kalp değil, sadece ortadan ikiye çatlamış bir kalp de değil.

Şömine rafından alınıp, sert bir el tarafından sökülerek parçalarına ayrılan, sonra da paramparça bir halde yere bırakılan bir saat gibi. Bir daha çalışamayacak kadar parçalanmış bir saat…” Ünlü bir kuyumcu ailesinin gelini olan Isabella Winterbourne, kalbi acıdan kavrulsa da, 1901 yılında eşiyle birlikte o çok kıymetli hediyeyi Avustralya parlamentosuna teslim etmek üzere bir gemi yolculuğuna çıkmak zorundadır. Ancak gemi Queensland sahilinde batar ve bu kazadan sağ kurtulan tek kişi Isabella’dır. Ve ne talihtir ki eşinin gözü gibi sakındığı hediye de kıyıya vurmuştur. Isabella bir karar vermek zorundadır. Ya kocasının zengin ve baskıcı ailesine geri dönecektir ya da elindeki bu hediyeyle yıllardır özlemini çektiği saklı rüyasını gerçekleştirecektir. İşte o an uçsuz bucaksız karanlık sahilde bir ışık dikkatini çeker. Ve Isabella deniz fenerinin sığınağına bırakır kendini… Bir asır sonra Libby Slater, hiç karşılık beklemeden sevdiği adamı kaybedince, artık ona anlamsız gelen Paris şehrini ardında bırakmaya karar verir. Yaşamını çocukluğunun geçtiği Deniz Feneri Koyu’nda devam ettirecektir. Ancak yirmi senedir hiç görüşmediği kız kardeşinin düşüncesi onu endişelendirse de geçmişte yapılan hataların telafisi yoktur. Dahası fener evinde kalmaya başladığı günler ona bu koyun her zaman sürprizlerle dolu olduğunu gösterecektir… 

Kır Çiçeği Tepesi ile gönülleri fetheden Kimberley Freeman, farklı yüzyıllarda yaşamış iki kadının geçmişi geride bırakıp geleceklerine yön verişlerini ustalıkla anlatıyor. Ve bu kadınların aradıkları cevaplar ise Deniz Feneri Koyu’nda saklı. 

“Freeman, bir asır arayla yaşayan ama geçmişin zorluklarıyla bir şekilde başa çıkan ve aynı deniz fenerinin huzuruna sığınan iki kadının hikâyesini ustalıkla kaleme alıyor.” Publishers Weekly

Basım Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 488

Arkadya Yayınları

Çevirmen : Duygu Parsadan

Yorumlar

 1. İyi geceler. Tanıtım yazısından çok sizin yorumunuzu okumayı tercih ederim naçizane. Çünkü özet bilgiler nette çok fazla ama okuyan birinin yorumu değerli.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Satır Arası;
   Kitapları okudukça yorumlarını yazıyorum. Ancak kitaplardan okuyucuların haberdar olabilmesi adına kitap tanıtımlarının da önemi büyük. Bir çok kişi yeni çıkan ya da sevdiği yazarın yayımlanmış kitaplarından haberdar olamayabiliyor. Blogda okuduğum kitaplar başlığı altında okuduklarıma ulaşabilirsiniz. :) Çok teşekkürler :)

   Sil
  2. Paylaşımlarını ilgi ile okuyorum Beyda'cım. :)
   Ben teşekkür ederim iyi geceler

   Sil
 2. Freeman'ın henüz kitaplarını okuma fırsatım olmadı. Listemde var ama. :) Tanıtım için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tuğçe;
   Bende de tüm kitapları var ama henüz okuyamadım :(

   Sil

Yorum Gönderme

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.