Ana içeriğe atla

Kapı Önü Dedikoduları - Kasık Dekoltesi Trendi

Merhabalar

Sabah yeni bir trend başlamış diyen bir arkadaşımdan mail aldım.
Nasıl bir trend acaba? diye düşünerekten, yine ne popüler oluyor deyip linki tıklayıp sayfayı açtığımda resmen başımdan aşağı kaynar sular boşaldı. Hemen sayfayı kapattım ve kendime gelmem uzun zaman aldı.

Kadınların ve erkeklerin kasık dekoltesi artık trendmiş. Plajlarda erkeklerin sadece malum yerinin üstünü kapatacak, arka kısmını ise tamamen açıkta bırakacak şekilde bir mayo tasarlanmış ve şimdiden çok talep görmeye başlamış. 

Kadınlarda da durum değişmiyor. Ön tarafında örtüp örtmediği belli olmayan ufacık bir kumaş parçası var ve avret yerleri resmen açıkta. Buna da kasık dekoltesi deniyormuş. Bir çok manken, oyuncu ve ünlüler bu trende şimdiden uymaya başlamışlar. 

Kimsenin giyimine kuşamına karışmıyoruz ama "ibadette gizlidir, kabahatte" derlerdi büyüklerimiz. Böyle trend yerin dibine batsın. Hiç giymeseydiniz daha iyiydi. Bunu da yakın zamanda ülkemizde görürsek hiç şaşırmayalım. Zaten şu ana kadar giydikleri şeyler neredeyse çıplaklık boyutundaydı. Fakat artık iş iyice ayyuka çıktı. Normal vatandaş yapsa bunu edepsiz, namussuz, arsız ve daha buraya yazmaya dilimin varmadığı bir çok terimle itham edilirdi toplumda. Ama nedense ünlüler yapınca "yakışıyor kerataya" yada frikik verdi deniliyor. Hiçbir şey bulamazlarsa adına moda deyip peşlerinden milleti sürüklüyorlar.

Her zaman söylerim. Çıplaklık meziyet değildir. Hele ki bu kadarı hiç değil. Azıcık insanda utanma olacak ki; böyle giyinmesinler. İnsanlarda artık utanma da kalmadı.

Yeni notta görüşmek üzere. 

Hoşçakalın.

Yorumlar

 1. Reziller ve bunu Türkiye de trend yapanlara ne demeli edebim müsaade etmiyor verip veriştireceksin onlara!
  Hayvanları bile Rabbim tüy ya da pullayarak derisini örtmüş ama onlar insan olamaz ne oldukları belli! her biri ŞEYTAN!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Emine Kaya;
   Aynen öyle canım. Maalesef her şeyi moda diye önümüze sürüyorlar ve bizlerde çok güzelkendimize empoze ediyoruz. Rabbim sonumuzu hayretsin.

   Sil
 2. Zannediyorum ki artik ahlak ve edep ile ilgili yasalar olmalı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kiremithanem;
   Kesinlikle olmalı. Yoksa durum hiç de iyiye gitmior maalesef :(

   Sil
 3. Giyimde bir saygıdır. Herkes özgür fakat saygı çerçevesinde olması gerektiğini düşünüyorum, uç noktalara taşındığı zaman ne hoş bir görüntü ne hoş bir kültür çıkıyor ortaya... Bana kalırsa hiç bir şey uçta yaşanmamalı açıklık kapalılık kültür siyaset... Her şeyin saygısı ve adabının daha mülayim olması gerektiğini düşünenlerdenim. Ne diyelim Allah herkese mantık versin...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Okumaya Gel;
   O kadar çıplaklık meziyet değil. İnsan edebini kaybetmemeli.

   Sil
 4. Moda diye neler oluyor ya,insanlar çıplaklığa böyle böyle alıştırılıyor.

  YanıtlayınSil
 5. ayol yaa böyle de trend mi olur te allam :)

  YanıtlayınSil
 6. Bu nasıl bir trend ya bir bu kalmıştı. Yine kendisini bilmeyenler giyer ...

  YanıtlayınSil
 7. Moda,reklam derken insanlığımızı kaybediyoruz yavaş yavaş yazık çok yazık😏

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.