Ana içeriğe atla

Delicia Black - Önyargı

Merhabalar

Temmuz ayı hediyeleşme etkinliğindeki kitap kardeşime giden kitaptı Delicia Black Önyargı. Her zaman olduğu gibi kitabı okuduktan sonra gönderdim.
Öncelikle kitabın yazarının bir Türk olması beni acayip şaşırttı. Kendi ismi yerine bu ismi kullanıyormuş. Bunun üstüne bu kitabı yazdığında 19 yaşında olması daha da şaşırmama neden oldu. 

Kitabın genel konusu arka kapak tanıtımında mevcut ama kısaca değinmek gerekirse Elizabeth babasıyla birlikte İngiltere'nin bir köyünde yaşamaktadır. Doğum gününde ağabeyinin de aralarına katılmasıyla mutlu günlerine döneceklerini düşünürken aniden yapılan İskoç baskınıyla neye uğradıklarını şaşırırlar. Elizabeth saldırıya uğradıklarını düşünür ve kaçmaya çalışırken kendisini Fırtına'nın kucağında bulur. Fırtına ise alacağı intikam nedeniyle Elizabeth'i alarak klanına doğru yola çıkar. 

Kitabın genel olarak konusunu sevmiş olsam da, maalesef ki eleştireceğim yerler olacak. İlk olarak diyaloglar çok uzundu. Kont ve Leydi'nin atışmaları bazı yerlerde gereksiz uzatılmıştı. Dönem kitabı olduğunu düşünürsek Lord'a bir Leydi'nin bu kadar had bildirici konuşması ve sonrasında da kendisiyle çelişerek onun tarafını tutarcasına onu savunması tutarsızdı. Yani kendi savunduğu tezi aslında kendisi çürüttü de diyebiliriz. Andrew ilk başlarda pek sevemesem de kitap ilerledikçe sevdim. Rosaline ve Adam'dan nefret ettim. Bunların dışında kitabı beğendim. Okunabilir. Devam kitabı Kibir Kraliçesi Gavina ve Atmaca'nın öyküsünü de okumayı düşünüyorum.

Yeni yazılarımda görüşünceye dek, aşkla ve kitapla kalın.

Hoşçakalın.

Tanıtım Bülteninden

On dokuz yaşında, dış dünyadan uzak, her şeyden habersiz, güzel, zeki ve cesur bir genç kız…

Öfkesinin esiri, etrafına korku salan, güçlü, yalnız ve sevgisiz bir adam...

Birbirinden tamamen farklı bu iki insanın yolları, bir intikam planı sonucu kesişiyor.

Yanlış anlamalar, düşmanlıklar, karşılıklı yalanlar ve tüm bunların ortasında birbirine tutunan iki düşman… Ya hayatta sevdiğiniz herkes size yalan söylemişse ve düşmanınızdan başka doğruları söyleyen kimseniz yoksa?


Elizabeth Anna Perry için durum aynen böyleydi. Onun artık kimsesi yoktu ve esir düştüğü İskoç konta mecbur kalmıştı. Andrew James Donavay, korkusuz bir İskoç kontu ve düşmanlarının taktığı ismiyle Fırtına…
Üç yıldır tek amacı, İngiliz düşmanından intikamını almaktı. Bunun için kader, karşısına hiç beklemediği bir anda fırsat çıkardı.
Planlarını uygulamak için Elizabeth’e muhtaçtı ancak bu kızla uğraşmak orduları dize getiren adam için hiç de kolay olmayacaktı.
1315 senesinin Britanya’sında, köyde yaşayan fakir bir İngiliz leydi ile kendi şehrini yöneten, güçlü ve zengin bir İskoç kontunun hikâyesi.


Basım Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 520

Postiga Yayınları

Yorumlar

Yorum Gönder