Ana içeriğe atla

Ramazan Bayramımız Hayırlı Olsun

Merhabalar

Bugün bayram. Erken kalkın çocuklar diyen sevgili Barış Manço'nun aramızda olmadığı gibi, bu bayram benimde hayatımda çok sevdiğim ve değer verdiğim iki kişi yok. 
Geçen bayram aramızda olan halamın eşi sevgili eniştem ve canım babaannem artık bizimle değil. Her bayram sabahı yaptığımız gibi artık babaannemin evinde bayram sabahlarımız olmayacak. Onun tatlı-sert serzenişleri eşliğinde bayram sevincini yaşayamayacağız. 

Bayramların tadı her daim sevdiklerimizle güzel. Bayramlarda büyüklerin yokluğu daha bir fark ediliyor. Belki de aile büyükleridir herkesi bir araya toplayan ve onlar olmayınca eskisi kadar birlik, beraberlik olmuyordur. Bu nedenle de herkes bir tarafa dağılıyordur. Zamanla bayramın anlamını da birlik ve beraberlik olmadığından yitiriyoruzdur.

Bu bayram uzun zamandır görmediğiniz aile büyüklerinizi mutlaka ziyaret edin. Belki de son kez görüyorsunuzdur sevdiklerinizi ve bir daha görme şansınız olmayacak. Özellikle yaşlı olanları mutlaka ziyaret edin. Hayır dualarını alın. Yaşlıların hayır duası önemli. Ve en önemlisi bunu yaparken çocuklarınızı da yanınızdan ayırmayın ki; sizlerde gördükleri örf, adet, anane ve görenekleri ileride kendileri uygulayıp, çocuklarına da aşılayabilsinler.

Sevdiklerinizle birlikte sağlık, huzur ve mutlu nice bayramlarınız olsun. Gönlünüzden geçen tüm dilekleriniz gerçek olsun. 

Hayırlı bayramlar.

Hoşçakalın.

Yorumlar

 1. Hayırlı bayramlar. Yazınız nekadar ideal olanı anlatıyorsa da gerçek her geçen gün karikatürü haklı çıkarıyor maalesef.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet maalesef şu anda olmaya başlayan ve ileri de yaşanacak olanlar bunlar. iyi bayramlar :)

   Sil
 2. ayyy iyi hatırlattıın :) iyi bayramlaar :)

  YanıtlaSil
 3. Mutlu ve huzurlu bayramlar! :)

  YanıtlaSil
 4. Büyüklerle,küçüklerle,sevdiklerimizle güzel bayram... İyi bayramlar size:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah canım. Sevdiklerimiz hep yanımızda olsun. İyi bayramlar :)

   Sil
 5. İyi bayramlar. Çocuklara bayram geleneklerini aşılamak çok önemli, gelecek nesiller için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kesinlikle önemli. Ama kendi uygulamadığımız bayram ziyaretlerini ileride çocuklarımızdan da beklememek gerek. İyi bayramlar :)

   Sil
 6. Allah rahmet eylesin. "Nerede o eski bayramlar" ibaresinin çıkış sebebidir belki de aile büyüklerimizin aramızda olmayışı. Nice güzel bayramlara...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin inşallah. Mekanları cennet olsun tüm ölmüşlerimizin. Eskiler gittikçe yeniler maalesef değerlere pek sahip çıkamıyor :( Size de mutlu bayramlar...

   Sil
 7. Hepimizin bayramı mübarek olsun..

  YanıtlaSil
 8. Bayram telaşında gelemedim ama bitmesine 20 dakika kala yazayım. Mutlu bayramlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle canım. Bende ancak cevaplayabiliyorum. İyi bayramlar :)

   Sil
 9. geçmiş bayramınız kutlu olsun efendim

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.