Ana içeriğe atla

Meşhur Köfteci Mustafa Adapazarı (Islama Köfte)


Merhabalar

Sapanca gezimizden dönerken Adapazarı'na yakın olduğumuzdan ve benim oğlum kadarken yediğim, bu yaşıma kadar yeniden yemek nasip olmayan ıslama köfteyi maalilemle yeniden yemek ve bu lezzeti onlarla da paylaşmak adına Adapazarı'na uğradık.
Adapazarı'nda bu lezzeti en iyi yapan yeri araştırdığımda Meşhur Köfteci Mustafa Usta karşıma çıktı ve bizde hemen kendimizi mekana attık.

Mekan küçük bir yer. Ayrıca da çok kalabalık ve ayakta beklemek zorunda kalıyorsunuz. Bizi yaklaşık 15 dakikalık bekleme sonucunda bizi bir masaya aldılar. Servisi bekleme süremiz çok fazla değildi. Servisler hemen geldi ama maalesef köftelerin içi çiğdi ve yeniden pişirilmesi için porsiyonları geri göndermek zorunda kaldık. Köftenin tadının açıkçası benim çocukken hatırladığım köfte tadı alakası bile yoktu. Yani pek beğendiğimi söyleyemem. Genel olarak ıslama köftenin mantığı da zaten ıslatılmış ve kızartılmış ekmek demek. Yani köfte ıslak falan değil. Yanlış anlaşılma olmasın. Islama ekmekleri çok güzeldi lafım yok. Bu ekmeklerden bir oturuşta bütün ekmekle rahat bir ekmekten fazla yersiniz. Hatta iştahınız varsa iki ekmek bile olabilir. O derece kendini yediren bir ekmek. Yani bir nevi ekmekle karnınızı doyuruyor gibisiniz. 

Mekanın en favorilerinden biri de kabak tatlısıymış. O kadar övgü ile söz edilen kabak tatlısının açıkçası ben aman aman bir şeyini göremedim. Evimde de buna benzer yapıyorum. Kabak tatlısı konusunda idare eder denilebilir.

Personelin pek ilgili olduğu söylenemez. Açıkçası biz gidip sormasak ne sıra takip ediyorlar ne başka bir şey. Sıranı takip etmezsen akşama kadar beklersin. 

Mekanla ilgili olarak şunu söyleyebilirim. Gereksiz pahalı ve verdiğim o paraya acımadım dersem yalan olur. Köfte tadını bile alamadığım, neredeyse ekmekle karnımı doyurduğum bu mekana bir daha gideceğimi de sanmıyorum. Şayet yoldan gelmemiş ve çok acıkmamış olsaydık, ıslama köfte için o sırayı açıkçası beklemezdim. Hoş iyi de edermişim ama neyse. Bunda da vardır bir hayır. Ev ahalisi de bu tadı öğrenmiş oldu. İyi yanından bakıyorum artık.

Aracınızla gidecekseniz kendine ait otoparkı mevcut. Araç park yeri arama sıkıntınız yok. 

Yeni yazılarımda görüşünceye dek, kendinize iyi bakın. Yeni keşifler, yeni kitaplar ve yeni insanlar hayatınıza katın.

Hoşçakalın.Yorumlar

 1. Islama köfteyi geçen yıl ben de İzmit'te yemiştim. Güzel tadı var. Adapazarı'na özgü bir köfte olduğunu bilmiyordum. Sayende öğrenmiş oldum. Sevgilerle 💕

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim canım. Asıl yeri Adapazarı'dır ama maalesef eski tadı yok :(

   Sil
 2. Okadar beklemeye keske deyseymis canim.Bizde ,sende bu sayede öğrenmiş olduk
  Yeni yazilarini bekliyorum.
  ❤❤

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet değmedi ama iyi tarafından bakıyorum. Oğlum, eşim, annem ve babam bu lezzeti tatmış oldular. Sevgiler :)

   Sil
 3. Merhaba,
  Şimdi siz de düzenlenmekte olan web etkinliğine katılabilirsiniz. Blogum Harika kampanyası ile websiteniz veya blogunuzla kazanmaya aday olun, websitenizi tanıtın, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2018 yılı içerisinde yeniden düzenliyoruz. Katılım için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Web : http://www.blogumharika.com/
  Mail: iletisim@blogumharika.com

  YanıtlayınSil
 4. Biz de Bursa’da buna benzer bir yere gittik. Çok methini duyduk..Ama bizim de önümüze yanmış köfteleri koydular. Tekrar geri göndermiştik. Onu anımsadım.🙊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet maalesef bazen çok önerilen yerlere gitmemek daha hayırlı sanırım :)

   Sil
 5. of of bayılırım farklı yerlerin köftelerine :) salihlide vardı odun köftesi meselası, bir de tirede tire köftesi of of :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet farklı tatlar bende seviyorum ama bazen önerilen mekanlar kötü çıkabiliyor :(

   Sil
 6. Cok etci degilim ama bu köftelerr bayilirim 😂

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bu ekmeklerle ev usulü anne köftesi olsaymış süper olurmuş :)

   Sil

Yorum Gönderme

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.