Ana içeriğe atla

Kartpostal Etkinliği

Merhabalar

Cuma günü iş yoğunluğu arasında, ansızın ta uzak yollardan gelen ve insanın yüzünde güller açtıran bir paket bırakıldı masama. İyi ki de geldi. Hoş geldi. 

Değmesin Yağlı Boya bloğunun sahibi ile kartpostal etkinliğinde eşleşmişiz. Bu vesile ile benim yeni bir kartpostal arkadaşım daha oldu. Kendisi geçen haftalarda bana paket gönderdiğini söylemişti. Fakat iş yoğunluğundan dolayı benim aklımdan çıkmış. Ansızın masamda bulduğum paket benim günümü aydınlatan bir ışık oldu. Zira içindeki Ayet benim şu sıralar yaşadığım karmaşaların durumunu çok iyi anlatıyor. Canım arkadaşım bana öyle bir ayet gönderdin ki; ben elimdeki karta ne kadar baktım hatırlamıyorum. İçine mi doğdu bilmiyorum ama bana ışık oldu emin olabilirsin. 

Kartın yanında çok tatlı jestler de yerleştirmiş. Oğlum hediyelerine el koydu. Genelde bana gelen hediyelerin çoğuna el koyuyor, canı sağ olsun.

Kartın üzerinde de Alles Gute yani her şey iyi yazıyor. Umarım daha da iyi olacak. Ve gelelim kartın içinde ki ayete. Umarım sizinde yolunuza ışık olur. Zira bana çok şey kattı. 

Sevgili arkadaşıma yoluma ışık olduğu için çok teşekkür ederim. Dilerim Allah'ım da senin yolunu aydınlatsın. 

"Gerçek şu ki, İnsanlar kendi iç dünyalarını değiştirmeden Allah onların durumunu değiştirmez."

R'ad Suresi-11

Yeni yazılarımda görüşmek üzere. Allah'ım yolunuzu aydınlatsın.

Yorumlar