Ana içeriğe atla

Mimlendim ve Mimledim 3

Merhabalar
Bu sıralar mimlenmeye devam ediyorum. Çok da memnun oluyorum hatırlanmaktan dolayı. Mimleyen, mimlemeyen herkese teşekkürler sevgiler. Mimlendiğim yazıya buradan ulaşıp, okuyabilirsiniz. 

Bakalım bakalım şimdi neler sormuşlar? Başlıyoruz.

1) Blog Yazmaya Nasıl Başladın?


Uzun zamandır aklımda olan konulardan bir tanesi okuduğum kitapları, günlük yaşantımda olan yazmaya değer konuları, tecrübelerimi kaleme almak. Ancak blog yoluyla olması sonradan ortaya çıkan bir durum. Benim aklımdaki ilk düşünce bilgisayarda kaleme alıp, belki ilerde kitap falan yazacak olursam, bana ilham vermesiydi. Manevi oğlum var. Bilgisayar uzmanıdır kendisi. "Annem sen blog yazmaya başla. Sen bu işi yaparsın" dedi ve bilgisayar başına oturup yazmaya başladım. Bu arada dipnot olarak düşeyim manevi oğlum zamanında merakım yüzünden bana web sitesi kurmakla ilgili tüyolar vermişti. Sonrasında da blog tasarımımı kimseye ihtiyaç duymadan kendim yaptım. Buradan ona da çok teşekkür ediyorum. Sevgilerimle evladım.

2) Bloguna Daha Önceden Yazmadığın Bir Tarzda Yazacak Olsan Bu Ne Olurdu?

Muhtemelen radyo ve müzik üzerine olurdu. Zamanında Eskişehir'de bir radyoda dj.lik deneyimim oldu. Fakat mesleğimin önüne geçmeye başlayınca bırakmak zorunda kaldım. Müzik benim için vazgeçilmez. İşe giderken bile kulağımda kulaklık olmadan rahat edemiyorum. Hoş eşim bu duruma çok kızıyor zira dış dünyayı duymadığım için "araba çarpabilir, başına bir kaza gelebilir" diyor.(Allah'ım korusun).

3) Bloglarda Okumayı En Çok Sevdiğin Konular Nedir?

Önceliğim tabii ki kitaplar ama beni sıkmayan her türlü konuyu okurum. Bir ayırım yapmak bana göre değil. Okumak güzeldir.

4) Hayatta En Çok Yapmak İstediğin Şey Nedir?

Yakın çevrem bu konuyu çok iyi bilir. Bilmeyenlere de söyleyeyim. Eşim ve benim hayalim deniz kıyısında ev alıp, ailemle orada yaşamak. Sevdiklerimin bize ziyarete gelmesi ve denize karşı kitap okumak en büyük hayalimiz.(Kitap kısmında eşim hariç. O daha çok sinema izler.) Allah'ım nasip eder inşallah sağlıklı bir şekilde bu dileğimizi gerçekleştirebiliriz.

Bu güzel etkinliğe dahil olduğum için çok mutluyum. Ben de aşağıdaki arkadaşları mimliyorum. Katılırsanız çok mutlu olurum. 


Keyifli ve bol okumalar dilerim. Sevgilerimle.

Yorumlar