Ana içeriğe atla

8.Kadıköy Kitap Günleri 01-05 Haziran 2016

Merhabalar

Hadi buyurun dün akşam size ne demiştim. Şimdi İstanbul'da olmak vardı. Alın işte size kitap fuarının 2.si. Gel de efkarlanma şimdi. Hemde yer Haydarpaşa Tren Garı peronları. Ne kadar otantik. Hem Haydarpaşa Garı hem kitaplar daha ne olsun.

Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 8.si düzenlenecek olan Kadıköy Kitap Günleri 01.06.2016 Çarşamba günü okuyucularla buluşmaya başlayacak ve 05.06.2016 Pazar günü sona erecek. 

Kitap Günleri süresince bir çok yayın evi, dergi, yazar, şair stantlarda yerini almış olacak. Şiir, siyaset ve müzik söyleşileri de kitap günleri süresince devam edecek. Söyleşilerde aramızdan ayrılan şair ve yazarlarda anılacak.

8.Kadıköy kitap günlerinin bu sene ki bir diğer özelliği ise bir Sosyal Sorumluluk Projesine imza atıyor olması. Şöyle ki; fuara katılan her yayın evi Kadıköy Belediyesi'ne 100' er kitap bağışında bulunacak. Bu kitaplar 05.06.2016 tarihinden sonra Belediye tarafından Anadolu'daki kütüphane ve okullara dağıtılarak ihtiyaç sahiplerini bulacak. Kadıköy Belediyesi'ne böyle güzel bir projeye imza attığı için çok teşekkürler. Her fuar da bunun gibi sosyal sorumluluk projelerini görmek güzel olurdu. Yayın evleri duy sesimizi.

Haydarpaşa Garı'na kolay ulaşım sağlanabilmesi açısından Kadıköy Belediyesi fuar süresince 3 ring hattı koymuş olacak. Haldun Taner Sahnesi ve Uzunçayır Metrobüs istasyonundan her saat başı kalkacak araçlarla okurların mağduriyetinin giderilmesi amaçlanıyor. 

Evet geldik son bombaya. Fuarın Onur Konuğu ise Selim İLERİ. Bu da kitapseverler için çok güzel bir haber. Keşke orada olabilseydim.

Şimdi İstanbul'da yaşamayı bu yüzden daha çok istemeye başladım. Böyle güzel etkinlikler maalesef Eskişehir'de bu sene ilk defa yapıldı. Daha fazlasının olmasını temenni ediyorum ama seneye yapılıp yapılmayacağını dahi bilmiyorum.

Hadi bakalım benim yerime de gidin kitapların kokusunu içinize çekin. Fotoğraf gönderirseniz de çok sevinirim. 

Bilgi almak isteyenler için irtibat numarası;

Kadıköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 0 216 542 50 00 Dahili:1227

Keyifli fuarlar ve keyifli okumalar dilerim.

Yorumlar