Ana içeriğe atla

Zeynep Sey - Solucan 2 Acı Kitap Tanıtımı


Merhabalar

Bloğumu, kitap sitelerini ve yeni çıkan kitapları takip edenler hatırlayacaktır.
Zeynep Sey ilk kitabı Solucan 1 Umut'u çıkarmıştı. Kitabın çıkışını duyduğumda blogda kitabın tanıtımını yaparken okunacak kitaplar arasında olduğunu da belirtmiştim.

Ben daha ilkini maalesef okuyamadan yazar elini çabuk tutmuş ve ikinci kitabını 18.03.2016 tarihinde raflara yerleştirmeye hazırlanmış bile. 

İlk kitap tanıtımında sizlere bir yazarın kitabının ismine neden Solucan ismi koyduğu konusundan bahsetmiştim. Fakat ilk kitap çıktıktan sonra yaptığım araştırmada ve okuyucu yorumlarından da öğrendiğim üzere ana karakterimiz Nehir Solucan'mış. Nitekim bunu ikinci kitabının tanıtım yazısında da görüyoruz. Ana karakter neden Solucan'dır bilinmez ama, öğrendiğim kadarıyla kitap gayet güzelmiş. Yorumlara baktığımda herkesin çok beğendiğini gördüm. (Birkaç istisna beğenmeyen tabii ki vardı.) Kitabın ilkini okuyanlar ve devamını bekleyenler için söyleyeyim şu anda kitap satış sitelerinde ön siparişe çıkmış durumda. Açıkçası kitabı bende çok merak ettim. Kısa zamanda sizlere yorumlarla dönmek dileğiyle.

İlk kitap tanıtım yazısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Zeynep Sey - Solucan 1 / Umut Kitap Tanıtımı

Keyifli Okumalar Dilerim.

Tanıtım Bülteninden


Nehir, her şeye rağmen âşık olduğu Kıvanç’ta, aradığı umudu bulmuştu. Ancak çok geçmeden yine olayların tam orta yerinde kalakaldı. Kaçmayı, kovalamayı, hatta kaçırılmayı öğrenirken, ne çok sevdiğinin farkında bile olmadığı birini kaybetti.


Tüm bu yaşadıkları onu, hayatın içine saklanmış sıkıntının, acının ve gözyaşının anlamını kavramak zorunda bıraktı.

Bazen komik, bazen hüzünlü bir hikâyenin
başkahramanı olan Nehir, nam-ı diğer Solucan,
hem kendine hem de hayata bu sefer şu soruyu sordu:
“Aşk her şeye yeter mi?”


Basım Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 400

Ephesus Yayınları

Yorumlar