Ana içeriğe atla

18 Mart Çanakkale Zaferi'miz Kutlu OlsunMerhabalar

Çok özel, çok güzel ve çok anlamlı bir gündeyiz. Yazacak o kadar çok şey var ki, sabah beri gözlerim dolu dolu geziyorum sürekli. Çanakkale Zaferimizin 101.yılında evlerine dönmek için değil, Vatanımızı kurtarmak için giden tüm şehitlerimizi, saygıyla, minnetle ve şükranla anıyoruz. Onlar bu vatan için gözlerini kırpmadan canlarını feda ettiler ve bu uğurda kesinlikle geri dönmediler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER sözünden sonra gerçekten geldikleri gibi geri gittiler. Bu vatan kolay kazanılmadı. Nice canlar gitti gencecik. Bundan sonra da Vatanımızı kurtarmak için onlar kendileri feda ettiyse bizler de onlara minnet borcumuzu ödemek için Vatanımıza sahip çıkmalıyız. 

18 Mart Çanakkale Şehitlerini anmak için her sene turizm firmalarının düzenlediği turlar var ve bizde ailecek bu akşam nasipse gideceğiz. Herkesin ölmeden önce yapması gereken şeyler vardır ya. Benden size bir tavsiye Çanakkale Şehitliği'ni mutlaka görün. Ben daha önce gidip görmüştüm ve emin olun topraklara basmaya kıyamıyorsunuz. Oradaki o atmosfer öyle bir şey ki sizi içine alıyor. Seyit Onbaşı'nın heykelini görünce tüyleriniz diken diken oluyor. Burada daha anlatılamayacak o kadar çok şey var ki; siz en iyisi gidin, görün ve bu Vatanın nasıl kazanıldığına kendiniz şahitlik edin. 

Hepinizden oradaki şehitlerimize selam götüreceğim. Sizler sayesinde bu topraklarda rahatça uyku uyuyabiliyoruz. Tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun. 

Unutmayın ÇANAKKALE GEÇİLEMEDİ.GEÇİLEMEZ.

Yorumlar