Ana içeriğe atla

Jennifer McMahon - Söylemeyeceğine Söz Ver Kitap Tanıtımı

Merhabalar

Bu sıralar maalesef blogla ilgilenemediğimin farkındayım ancak hafta sonu yine sergi döşek yattım.
Bu seneki grip maalesef tuttu mu bırakmayan cinsinden. Biraz daha iyiyim dediğim ertesi günü kendimi yataklarda buluyorum. Umarım en kısa zamanda iyileşir ve sevdiğim kitaplarımı okumaya, sizlerle paylaşmaya kaldığım yerden devam edebilirim.

Geçtiğimiz cuma günü 19.02.2016 tarihinde raflarda yerini almış bir cinayet romanı Jennifer McMahon Söylemeyeceğine Söz Ver. 

Arka kapak yazısını okuduğumda yine benzer cinayetlerin seneler sonra işlendiği bir roman olarak karşımıza çıkarken, kitabın adını romanla nedense pek bağdaştıramadım. Ephesus Yayınları etiketiyle raflara giriş yapan kitap, çevirisi konusunda güvendiğim bir yayın evi. Yazarın ülkemizde yayınlanan diğer kitabı ise Kayıp Kızlar Adası. Yazar polisiye, gerilim yazmayı seviyor gibi görünüyor. 

Listelerimize eklendikten sonra en kısa zamanda iyileşip okumak ümidiyle sizlere keyifli okumalar diliyorum.

Tanıtım Bülteninden


Jennifer McMahon'un sıra dışı romanı Söylemeyeceğine Söz Ver arkadaşlık, aile, bağlılık ve ihanet üzerine yazılmış gerilim dolu, derin iç görüsü ve güzelce örülmüş geçmişiyle kesinlikle unutulmaz bir kitap ve bir cinayet romanından fazlası.


Bu unutulmaz güzellikteki romanda, bir kadının geçmişi ve geleceği karşı karşıya gelerek beklenmedik sonuçlara yol açıyor.

Kırk bir yaşındaki okul hemşiresi, Alzheimer hastası olan annesi ile ilgilenmek için kırsaldaki evine dönmüştür. Geldiği ilk gece bir cinayet olur ve küçük bir kız öldürülür. Bu olay, kadının çocukluğunda yaşanan bir başka cinayete esrarengiz biçimde benzemektedir. Sınıf arkadaşları tarafından "Patates Kız" denilerek alay edip dışlanan yoksul arkadaşı Del de otuz yıl önce aynı şekilde öldürülmüştür. Del'in katili asla bulunamamış, o günden sonra küçük kız, hayalet hikâyeleri ve efsanelerde ölümsüzleşmiştir.


Basım Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 368

Ephesus Yayınları

Yorumlar