11 Ocak 2016 Pazartesi

Michael Byrne - Şansa Bak / Kitap Tanıtımı


Merhabalar

15.01.2016 tarihinde Yapı Kredi Yayınları tarafından raflarda yerini alacak ilginç bir polisiye türünde kitap Michael Byrne Şansa Bak. Kitap tanıtım yazısını okuduğumda evet bunu okumalıyım dediğim, anlatılana göre de soluk soluğa okuyacak gibi görünen bir eser.Bully'nin uzun zaman sonra yüzüne gülen şansı, ancak bunun için elindeki kısıtlı süre, parayı alabilmek için yaşının tutmaması, bu konuda güvenebileceği birini bulması, peşindeki karanlık adamlar ve hayatta sadece güveneceği tek şey köpeği olan bir çocuk.

Şayet çevirmede ve kurgu da kopukluk yoksa sonuna kadar heyecan dorukta gibi görünüyor. Türünün polisiye tarzda olduğunu düşünüyorum. Alışveriş ve okuma listelerine eklenen Michael Byrne Şansa Bak kitabıyla hepinize keyifli okumalar diliyorum.

Tanıtım Bülteninden


Annesi öldükten sonra Bully üvey babasının kaldığı evi terk etmiş, köpeği Jack'le birlikte Londra sokaklarında yaşamaya başlamıştır. Bir gün, annesinin kendisine verdiği son doğum günü kartının içinde bir loto kuponu bulur. Araştırdığında, büyük ikramiyenin kendisine çıktığını, ancak parayı almak için sadece beş günü kaldığını öğrenir. Bir sorun daha vardır: Ödülü alabilmek için yaşı tutmayan Bully, kendisine yardım edecek güvenilir bir yetişkin bulmalıdır. Üstelik Bully’nin büyük ikramiyeyi kazandığını öğrenen tehlikeli adamlar da kupon için onun peşine düşecektir.
Michael Byrne’ün romanı Şansa Bak, köpeğinden başka kimsesi olmayan bir çocuğun, annesinin kaybıyla baş etmesinin ve Londra sokaklarında hayata tutunmasının son sayfaya kadar nefes nefese okunan hikâyesi.


Basım Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 292

Yapı Kredi Yayınları

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder