Ana içeriğe atla

Kütüphane Günlükleri

Merhabalar

Birkaç haftadır gidemediğimiz kütüphaneye bugün sonunda gidebildik. Bu haftaki kütüphane yolculuğumuza 5 yaşındaki yeğenimde katıldı.
Daha önceden bir kere kütüphaneye gitmiş ve çok beğenmiş. Bizim de bu hafta oğlumla birlikte gideceğimizi duyunca çok sevindi.

Bu seferki ziyaretimizde ben kendime herhangi bir kitap almayı düşünmüyordum. Önceki haftalardan elimizde olan kitapları verecek ve yerine oğluma yeni kitaplar alacaktık. Ta ki Rukiye Kayaarslan Güz Delisi ve Sinan Akyüz'ün Aşk Başka Evde kitaplarını raflarda kuzu kuzu bana bakarken görene kadar.

Rukiye Kayaarslan'ın ilk kitabı çıktığında almayı düşünmüştüm hatta listeme de eklemiştim. Özellikle kapağı beni benden almıştı. Beni oku diye adeta bağıran bir kapak. Kızın üstündeki elbiseye aşık olduğumu bile söyleyebilirim. Ne yazık ki henüz sipariş vermeye fırsat bulmamışken, kütüphane raflarında bulmam benim için çok güzel oldu. Ardından bir alt rafında Sinan Yağmur'un Aşk Başka Evde kitabını gördüm. Sinan Yağmur'un İncir Kuşları kitabını okuyup, kalemini çok beğenmiş biri olarak bu kitabı da okumayı çok istiyordum. Bu kitap da listemdeki yerini çoktan almış ancak benim kütüphane raflarıma terfi edememişti. Ayrıca bu kitap çıktığında da hakkında bir çok şey söylenmişti. Beğenenlerde olmuştu beğenmeyenlerde. Hal böyle olunca iki kitap elimde yeğenim, oğlum peşimde kendimi kitapları adıma kayıt yaptırırken buldum. 

Oğlum ise kendisine bu defa Türk yazarlardan kitaplar seçmeyi tercih etti. Kemalettin Tuğcu Kuklacı, Ömer Seyfettin Bomba ve Ferman kitaplarını okumak istedi. Aslında arkadaşında Kemalettin Tuğcu'nun serisi olduğu için üç kitap hakkını da o yazardan tarafa kullanmak istedi ancak sadece raflarda tek bir kitabı mevcuttu. Bu nedenle asık bir suratla haftaya kadar beklemek düşüncesi onu sıkarak kütüphaneden ayrıldık.

Bu haftaki kütüphane yolculuğumuz ve günlüğümüz bu kadar. Bakalım ben haftaya yeni kitaplar alacak mıyım?

Not: Yeğenimin kütüphaneden çıktıktan sonra bana söylediği "okula başladığımda buradaki bütün kitapları okuyacağım" 

Keyifli Okumalar Dilerim.

Yorumlar