Ana içeriğe atla

Charlotte Link - Esrarengiz Kadın Kitap Tanıtımı


Merhabalar

Sizlere 23.11.2015 Pazartesi tarihinde raflarda yerini almaya hazırlanan Charlotte Link'in Esrarengiz Kadın isimli polisiye kitabıyla geldim.
Kitap sitesinde bugün yine rutin sabah kitap kontrollerimi yaparken, yeni neler gelmiş derken dikkatimi çeken bir kapak ve arka kapak yazısı. Sonrasında da buradayız.


Aşk yazmak da zordur ama polisiye daha bir detay, daha bir kurgu ister. Özellikle katil son ana kadar belli olmadı mı ya da sanılan aksine farklı biri çıktı mı daha bir seviyorum polisiye ve dedektif romanlarını. Tadından yenmiyor açıkçası. 

Katil-polis ikileminde araya giren böyle meraklı gazeteciler genellikle olayı çözse de onların başına gelmeyen kalmıyor genellikle. Rosanna Hamilton'da sanırım bunlardan biri olmaya aday gibi duruyor. Kitap henüz çıkmadı ve okuma şansımız henüz yokken en erken şartlarda bir hafta varken tanıtım bültenindeki yazılara istinaden sadece yorum yapabiliyoruz. Okuduğum kadarıyla ilgimi çekmeyi ve alınacaklar listeme girmeyi de başardı. Kitabın kendisinin ise ne derece başarılı olduğunu yorumlarımızda göreceğiz. Bakalım Charlotte Link kitabın adında belirttiği Esrarengiz Kadın kadar Esrarengiz bir kitap yazabilmiş mi?

Keyifli Okumalar Dilerim.

Tanıtım Bülteninden

AVRUPA POLİSİYESİNİN KRALİÇESİNDEN SIRA DIŞI BİR ROMAN…


Kaza sonucu sakatlanan ağabeyine bakmaya mahkûm olan yirmi üç yaşındaki Elaine Dawson, başka bir ülkede yaşayan bir arkadaşının düğününe davet edilir. Bu vesileyle özgürlüğü tatma fırsatını yakalayacağını düşünen genç kadın bu seyahati gerçekleştirmek ister. Uçuş günü Heathrow Havalimanı’na ulaşan Elaine sis nedeniyle uçuşların ertelendiğini öğrenir. Zor durumda kalan genç kadın, geceyi havalimanında tanıştığı avukat Marc Reeve’in evinde geçirmeyi kabul eder ve o geceden sonra kendisinden bir daha haber alınamaz.
Beş yıl sonra gazeteci Rosanna Hamilton bu olayı derinlemesine araştırmaya başlar. Elaine’in hâlâ hayatta olduğundan şüphelenmektedir. Kendisini nelerin beklediğinden habersiz olan Rosanna bu esrarengiz vakanın onu da tehlikeli bir şekilde içine çektiğini çok geçmeden anlayacaktır.
“Yüksek gerilimi ve soğuk atmosferiyle ruhunuza derinlemesine işleyecek bir roman.”
Piranha
“Dâhice bir kurgu.”  Centaur
“Link, günümüzün en iyi yazarlarından biri.”
Journal für die Frau
“Charlotte Link pek çok yazarı kıskandıracak kadar başarılı!”  SWR
“Charlotte Link, zekice kaleme alınmış gerilim romanlarının üstadı.” Stern


Basım Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 592

Pegasus Yayınları

Yorumlar